Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

 
 
 
23. 2. 2013 - Minulý rok pro nás nebyl zrovna nejšťastnějším a největší pecka přišla na Vánoce, které nebyly zrovna šťastné a veselé. Takže celá naše rodina věří, že letošní rok už bude mnohem lepší. 
To je vlastně důvod, proč jsem neaktualizovala stránky, jednoduše, myšlenky byly někde jidne. 
Tato aktualizace je možná jedna z posledních. Čeká mě totiž maturita a pak zkoušky na VŠ do Brna. S tím musím vyřešit i jeden problém - morčata. Doma se o ně nikdo starat nechce, což chápu. Proto jsem se rozhodla ukončit činnost mé CHS a ponechat si 6 morčátek. Zbytek bude musít jít do nových domovů. Víc se rozepisovat nebedu, vše podstatné je v sekci prodej. 
 
 
5. 12. - Po dlouhé době přináším jen pár zpráv. Co se týče zvířátek, tak Kittinka dostala vylepšené a zateplené bydlení, za což se nám odvděčuje tím, že každý den přede dveřmi nalézáme buď myšičku v celku nebo a to je častější, jen myší hlavičku... Predátor, jak má být. Aktuálně řeším trávící potíže u Wangy, nejdříve měla průjem, ale po podání ATB už je na tom líp. Uvidíme, jak dopadne zítřejší kontrola na veterině. 
 
 
27. 9. - Espresso s Frappíkem odcestovali do Prahy k nové majitelce. Z letošních miminek už zůstal jenom Ferrero, ale ten zůstane natrvalo. :) Časem mu sem snad přidám i profil a doufám, že ho ještě stihnu ukázat na nějaké výstavě. S novými miminky zatím nepočítám, teď musím řešit jiné věci a tak mám aktuálně morčátka vyloženě na mazlení. :) Aspoň prozatím...
 
1. 8. 2012- Holky Freyja a Fiesta odcestovaly do nového domova, kluci ještě na nové majitele čekají. Bohužel kvůli zdravotnímu stavu jednoho člena rodiny teď nemám na aktualizace moc času, až se situace trochu usnadní, tak doufám, že se vyjede i na nějakou výstavu. :)
 
 
14. 7. 2012- Týden v Itálii utekl jako voda a mě teď čeká opět návrat do reality. Samozřejmě hned po příjezdu domů neřeším nic jiného, než zvířata. :) Samička Esperanza už odjela k novým majitelům. A jelikož jsem konečně na 100% zjistila, jakého pohlaví všechna mimča jsou a po chvíli přemýšlení se rozhodla, kdo tedy zůstane, je aktualizována nabídka morčátek.
 
 
16. 6. 2012- Dočkala jsem se dalších miminek, tentokráte po Quartille. Tatík Othello opět nezklamal. ;) Jako prvorodička vše zvládla sama a na výbornou. Ještě abych jí asistovala, když rodila v noci... :) Nicméně, když jsem v pondělí ráno šla krmit zvířectvo, bylo už hotovo. Miminka čistá a schoulená u spokojené maminky. Narodila se čtyři, dva kluci, dvě holky. Dva jsou úplně bílí, další oranžoví s bílou lysinkou, což mě trochu mrzí, protože jinak by byli úžasný. Ale určitě se budou hodit na mazlíka a do chovu. Čímž se dostávám k tomu, že chtě nechtě budou muset minimálně dva do nového domova. Zatím na ně beru jen předběžné rezervace. Až na samičku Freyju, ta vypadá, že zůstane. :)
 
31. 5. 2012- Samička Quartilla je březí. :) Mimča čeká s bílým Othellem, takže u ní budou barvy miminek o něco zajímavější, než u našich bělásků. :) Věřím, že vše dobře dopadne, v červnu by měla porodit.
Jinak tady je odkaz na nové fotky éček. Sameček je stále volný.
 
20. 5. 2012- Miminka brzy dostanou nové fotky. Zatím mají alespoň jména. Sameček je Espresso a samička Esperanza, což je španělsky naděje. A oba jsou na prodej.
 
 
12. 5. 2012- Přidala jsem novou petici, kterou jsem včera objevila na stránkách Svobody zvířat. Je proti výstavbě husí farmy v Číně. O co se jedná je k přečtení tady a petici je možno podepsat tu.
Miminka z vrhu E rostou jako z vody. Wanga se o ně dobře stará. Vypadá to, že je to sameček a samička, ale to upřesním až za pár dní.
 
 
7. 5. 2012- V sekci výstavy přibyl článek o přerovské výstavě, které jsme se minulý víkend zúčastnili.
A Wanga včera přivedla na svět svá první miminka! Dopoledne, když jsem je šla krmit, začala rodit, takže pro mě to byla také premiéra, poprvé jsem byla u porodu. Naštěstí mě Wanga nevnímala a plně se věnovala své práci, ani nebylo potřeba nijak pomoci. Jenže... Sotva porodila první miminko a začalo ho očišťovat, mi bylo divné, že se nehýbe. Plodový obal nemělo, dýchat mohlo, ale i tak se narodilo mrtvé. :( S druhým miminkem se situace opakovala a to už mi Wangy začínalo být líto. Přece musí být aspoň jedno živé... Naštěstí třetí drobek celou situaci změnil. Pak následovala pauza, po které přišlo čtvrté mimi, ale taky mrtvé. Porod ale skončil jakžtakž happyendem, když přišlo poslední, páté miminko. To bylo ze všech největší, ale zaplať pán bůh živé. Nevím, co se těm třem stalo, pravdou je, že dvě byly jakoby nedovvyvinuté a jedno možná až moc malé. Zbylá dvě mimča jsou v pořádku. To menší má 62g, žádná sláva to není, ale když má jen jednoho sourozence, mělo by se k mlíčku dostat snadno. Větší má 89g a je fakt, že je akčnější. Každopádně se Wanga o ně dobře stará, takže miminka snad mají šanci, že z nich vyrostou silní morčáci. :) Více v Odchovech...
 
10. 4. 2012- Svou fotku dnes dostala Dolce Vita a novou má i Qurťa. Wanďulce se bříško pěkně kulatí, miminka by se měla koncem měsíce narodit. Tak hlavně, ať je vše tak, jak má být. :)
 
 
6. 4. 2012- Ve středu ráno nás Matýsek opustil. Když jsem ho šla nakrmit, jen ležel a párkrát se ztěžka nadechnul. Po příjezdu na veterinu už nedýchal vůbec. Bylo mi divné, že tak najednou, den před tím jsme byli na další injekci a jeho stav se lepšil. Tak jsem mu nechala udělat pitvu a zjistilo se, že měl absces na ledvině a ten praskl. Takže se mu do těla rozšířila infekce a pak to šlo ráz na ráz. Operace by v jeho případě nebyla řešením. Hlavně, že teď už se má dobře a netrápí se...
 
 
2. 4. 2012- Za ty dva měsíce, co jsem nic neaktualizovala, se u nás odehrálo několik událostí.
Začnu tou nemorčecí. Nechali jsme vykastrovat Kittynu, což sem nepíšu jen tak, pro srandu králíkům, ale proto, že i v dnešní době se najdou odpůrci tohoto zákroku. Takže abych to uvedla na pravou míru. Na jednu stranu to možná může být neetické, ale pro kočku, která si celoročně běhá po venku, jak se jí zlíbí, je to zkrátka nevyhnutelné. Mnozí vědí, že pak jsou koťátka několikrát do roka, jenže i z roztomilého kotěte vyroste další dospělý a co potom?? Ruku na srdce, o kočky bez PP nebo jiné známky původu prostě moc zájem není. Což je případ asi i Kittuše. Takže asi tak. :)
A teď k morčátkům. Neveselá zpráva je, že Matýsek onemocněl zápalem plic a tak se aktuálně léčí v karanténě a jezdíme s ním na injekce. Doufám, že bude brzo OK.
Další věc už je veselejší a to, že je březí Wanga Wanga. Z počáteční váhy 969g má aktuálně 1056g. A bříško už se kulatí. Druhá samička, Quartilla se dnes nastěhovala taky k Othellovi, což mu způsobilo opět nesmírnou radost. Nemusím snad ani psát, že okamžitě pochopil, co je jeho úkolem. :)
 
18. 2. 2012- Nic závratného se nedělo, proto nebylo třeba aktualizovat. Mrazy jsme díky bohu přežili ve zdraví a nyní už se těším na jaro. Ale soudě dle závějí sněhu to asi jen tak nebude. :)
Dneska Othello dostal novou nevěstu, Wangu. Pro Wangu to budou první miminka, tak doufám, že vše dopadne tak, jak má.
A v záložce Ostatní zvířata má konečně svůj profil i Kittynka, ze které roste pořádné číslo. Chvílema je sice opravdu mazlík, vrní, lísá se a nevím, co ještě. Jenže to jí vydrží tak 5 minut a pak je nejlepší rychle se jí klidit z cesty, protože její drápky a zuby jsou opravdu dost ostré. :)
 
1. 1. 2012- Všechen vánoční spěch a stres už je za námi a před námi nový rok a opětovné naskočení do normálního života. Po návratu z Moravy jsme si zopakovali návštěvu veterináře, pro změnu s Matýskem, který patrně dostal alergickou reakci na nové, dosud nevyzkoušené hobliny a výsledek toho je, že má zánět spojivek. Naštěstí dnes už se mi zdá lepší, dostal dvoje kapičky a ty naštěstí pomáhají.
A samozřejmě přejeme všem do nového roku jen to nejlepší, hlavně tolik potřebné zdraví, protože bez něho to fakt nejde a soustu spokojenosti a lásky. Ať je tento rok mnohem lepším, než byl ten minulý. :) (alespoň z mého pohledu by to nebylo na škodu.. :o))
 
 
 
Novinky 2012
 
 
22. 12. 2011- Proběhla vánoční aktualizace a přefocení Dolce Vity viz foto pod článkem.
Bohužel musím připsat i nemilou zprávu. Dnes jsme museli na veterinu s Pandou. Ráno nebyl schopen pohybu, jako by ochrnul. Na veterině nám pan doktor pravil, že je v pořádku, teplotu nemá, ale jeho problém s chůzí pravděpodobně spočívá s poraněním hlavičky, které si způsobil ještě jako mládě. Od té doby naklání hlavičku na stranu a to způsobuje problémy se zorničkami a nejspíš to má souvislost i s pohybovým aparátem. No a tak dostal vitaminy a hlavně céčko. Doufám, že to mu pomůže.
 
 
16. 12. 2011- Aktualizace opět se zpožděním. :o) Malé Dolce Vitě (i když těžko říct, jak se to vlastně skloňuje) je dnes už měsíc. Za to dobu pořádně vyrostla, před týdnem již vážila něco přes 300gramů. Mám pár jejích fotek, ale není to ono. Pokusím se o lepší, jen co budu mít volný víkend. Což bude asi až o vánočních prázdninách... Aspoň jsem jí přidala zatím částečný profil, ona musí zůstat. :)
Dále jsem překontrolovala Wangu s Quartillkou, obě už přesáhly váhu 780 g, což mě těší.
Jinak je vše při starém, z kočičí nalezenkyně Kittyny se stal pěkný zmetek, jiné slovo pro ni prostě není. Jenže zlobte se na ni, když umí nahodit nevinný pohled podobný tomu, jaký umí kocour v botách ze Shreka. :)
 
20. 11. 2011- Jupí!!! Tak jsem se dočkala, Amálka ve středu 16. 11. přivedla na svět miminko. Trošku mě to zarazilo, protože dle velikosti jejího bříška jsem spíš tipovala dvojčata, ale i tak mě bělásek překvapil. Když jsem kolem 17té hodině přišla domů a šla zkontrolovat morčíky, Amálka ležela v domečku a ani se nehla. Pomalu mi to začalo docházet, takže jsem se koukla pořádně, zda je vše OK a ono se pod ní schovávalo ještě červené miminko. Musela tedy porodit těsně před tím, než jsem dorazila domů. Naštěstí vše dobře dopadlo, Aminka už je zkušená a chvilku po porodu se chovala jakoby nic. O miminko se vzorně stará, narodilo se s váhou 110gramů, což je fajn. Akorát mě zamrzelo, že jsem od čtrvrtka až do dnešního dne byla mimo domov, tak jsem měla aspoň důvod těšit se domů. :o)  Předběžně to vypadá na holčičku, ale uvidíme. :) Pyšný tatínek je opět Othello, tihla dva jsou zkrátka sehraná dvojka. :) Za Othella jsem fakt ráda, kryje spolehlivě a moc rád. Však ho za pár měsíců čeká Wanga...
P. S. Ještě jednou chci poděkovat Janě Z Elfího údolí, ona už bude vědět. :)
 
11. 11. 2011- Tak opět se zpožděním se dostávám k menší aktualizaci. O Amálce snad mohu potvrdit definitivně březost, bříško má pořádné, tak snad není jen dost napapaná. :)
Qurtille a Wandě jsem dodělala jejich stručné info. Už u nás bydlí dost dlouho na to, abych se s nima natolik sžila a poznala tak jejich chování. :) A protože holky povyrostly, tak do budoucna ještě chystám aktuální foto.
 
 
21. 10. 2011- Poslední dobou toho mám nějak moc, ráno v 7 odejdu z domu a vrátím se až k večeru. podle toho taky vypadá údržba stránek. Jelikož ani víkend nebude moc volný, ve zkratce napíšu to nejdůležitější a všechny důležité informace doplním až o podzimních prázdninách. Už aby byly. :)
Zatímco Hanninka opravdu s Rodneym nezabřezla, těžko říct, kde nebo spíš v kom je chyba, u Amálky to vypadá mnohem lépe. Dnes jsem jí vážila a znatelně přibrala. Bříško se taky kulatí, tak doufám, že tady to vyjde. Zatím netvrdím nic na 100%, na to ještě pár dní počkám.
A naše nová kočičí nalezenkyně má své jméno. Po dlouhých dohadech jsme se usnesli na Kitty. (inspiraci jsme tak trochu našli u oblíbené kreslené kočičky :)).
Toť zatím vše, pokračování snad příští týden.
 
 
3. 10. 2011- Skoro měsíc žádná aktualizace, to musím co nejdřív napravit, protože se u nás stalo mnoho nového. A to nejen mezi zvířaty... V září byla velkou událostí svatba sestry a pár dnů nato jsem se stala plnoletou. Víc radši rozepisovat nebudu...
Teď už ke zvířatům. Zúčastnili jsme se pardubické výstavy, klasicky se více info dočtete ve ,,Výstavách". :) Dále mám další samičku Us Teddy, oranž-bílá. Jmenuje se Quartilla Egeria a je jedním slovem úžasná. :) Jednak jsem dlouho toužila mít morčínka právě z této CHS a za další je to prostě úžasné, milé, komunikativní stvoření. Navíc má obrovská ušiska a celkově je dost mohutná, takže bude určitě přínosem do chovu. Barčo, ještě jednou Ti moc děkuju. :) S tím musím vyzdvihnout i službu Magnum Taxi (http://www.magnumtaxi.cz/), která ochotně pomohla s přepravou z Chebu až do Rychnova. Taktéž moc děkuju.
V září také oslavila své druhé narozeniny Zairinka. :)
A na závěr mám novinku, která se netýká morčat. Den poté, co jsme si vyzvedli Quartillku se u nás objevilo kotě. Těžko říct, kde se vzalo. Zjistili jsme to až večer, tak se mu jen nasypalo trochu jídla s tím, že ráno se uvidí. No, vidělo se. Milé koťátko pochopilo, že tady asi nouze o jídlo nebude a tak u nás již týden bydlí. Nejdřív se rozhodovalo co s ním, ale tak nějak si na něj začínáme zvykat, milá kočička si zvyká na nás a tak s námi asi zůstane. Konečné jméno zatím nemá, každý jí říká jinak, tak se uvidí, jak se nakonec bude jmenovat. Jisté však je, že zůstane pouze venkovní kočkou a tak už se jí chystá i příbytek, ve kterém bude moci přečkávat zimu. :)
 fotka nic moc, vyfotit malé kotě je těžší než vyfotit 5 morčat :)
 
 
7. 9. 2011- Dnes to bude o dalších plánech. Rodneyho jsem už od Hanny oddělala před měsícem a zatím nevypadá, že by mělo jejich společné soužití nějaký očekávaný dopad... Inu, Hanně byly dva roky a jestli to nemá být, tak nic nebudu riskovat. V tomto případě by byla případná březost překvapením.
Kdo určitě nezklame je Othello s Amálkou. Tady se jedná o opakované spojení a jejich soužití je víceméně pohodové. Doufám, že všechno dobře dopadne a Amálka přivede na svět tak pohodová miminka, jako v jejím předchozím vrhu. :)
 
31. 8. 2011- Vzhledem k tomu, že naši rodinu čeká za pár dní velká událost a všechno se točí kolem toho, není moc času na aktualizace. Ale přece jen jsem se odhodlala a napravila všechny resty. Wanga už má svůj profil v sekci US Teddy a Beruška je konečně normálně vyfocená.
Mám objednanou novou klec, takže jakmile přijde, nejspíš poputuje Othello k Amálce. Ale to bych zas předbíhala, ještě je třeba tu moji morčaťárnu trošku přebudovat. :)
 
21. 8. 2011- Již týden u nás bydlí nová samička US Teddy, Wanga Wanga Cavia Ania. Je celá bílá s červenými kukadly a ihned se stala miláčkem všech. Jakožto 2 měsíční prcek se nad ní každý, kdo ji vidí rozplývá. Aby ne. :) Na mazlení je tedy idální. Ale hlavně se pořídila pro Othella, aby se u nás mohla rozmnožit další bílá miminka. Wanga má sice delší hlavičku, ale ouška jsou krásně klopená a v srsti taky nevypadá špatně. Její otec je šampionem a mamina má několik kartiček. Takže pokud se mi podaří udržet ji čistě bílou, jakože se o to snažím, máme se na co těšit nejen v miminkách, ale možná i na výstavě. :)
Její profil brzo dodám.
 
27. 7. 2011- Všechna morčátka dnes dostala novou fotku a byla k nim připsána akutální váha. Foto chybí akorát Berušce, tu se mi nepodařilo vyfotit tak, aby to bylo použitelné.. :) Ještě chci dodat, že rozhodně nemám v úmyslu morčata ,,přefocovat" každého půl roku, jen jsem dneska chytla tu správnou náladu, tak se do toho pustila. Ono když jich je málo, tak to jde. Odměnou za pózování jim byla kupa travičky. :)
 
24. 7. 2011- Dál upravuju veškeré nedodělky stránek a ještě chvilku to potrvá. U morčátek je nové to, že Matýsek začíná trochu ,,zlobit", včera nevypadal moc dobře. Aby byl celý den nečinně zalezlý v seně, to mu není podobné, dnes už je lepší, tak uvidím, jak bude vypadat nadcházející dny. Při dnešním pohledu na Hanničku jsem se zaradovala a její váha 948g ve mně začíná probouzet další naději. :) Ráno také morčíci okusili pro ně dosud neznámý celer a až na Rodneyho a Berunku chutnal všem. Takže jejich jídelníček je zas o něco pestřejší. :)
 
15. 7. 2011- Jelikož se u nás nic závratného neděje, není třeba aktualizovat. Nejen my, ale i veškeré zvířectvo užíváme slunečného počasí, i když někdy jsou ta vedra nesnesitelná. :)
Aby toho nebylo málo, vrhla jsem se na předělání další sekce a tou je Pomoc zvířatům. Dovedla mě k tomu jistá souhra náhod a tak až bude zas něco víc času, dodělám k úplnosti a přehlednosti i tuto problematiku. Protože zvijšťuju, že zvířata jsou aspoň pro mě nepostradatelná, takže pro ně chci všemožně jen to nejlepší. Nejen pro ty své chlupáče, ale i milion dalších, co jich běhá po světě. Že je to nemožné? Nikdy neříkej nikdy. :)
 
 
 
20. 6. 2011- Dnes nás navždy opustil Excellent. Dnes dobojoval a teď už mu je určitě lépe. Selhaly mu ledviny. Víc napsat nedokážu, jeho ztráta mě mrzí, zvlášť, když mi umřel takřka v náruči... :( Za 8 dní by oslavil třetí narozeniny... :(
 
15. 6. 2011- Hanna s Rodneym opět spolu... stále jsem nějak čekala a čekala, zda se jí bříško bude zvětšovat, ale pak mi došlo, že od doby, kdy jsem je oddělila, uplynulo dost času na to, aby dávno porodila nebo na ní byla březost přinejmenším vidět. A ač u Hanni je to těžší určit, kdyby byla březí, těžko bude její váha kolísat mezi 913-940g... Inu, jelikož se v nejbližší době na žádnou výstavu nechystáme, budou spolu moci vegetit tak dlouho, dokud nebude mít břicho jako balon. :)
Excellent taky zůstává nastejno. Už jsem se tak nějak smířila s tím, že úplně zdravý a v pohodě jako dřív asi nebude, hlavně, když bude přijímat potravu a trochu mít zájem o život. To mu nechybí, tak zaplať pán Bůh za to. :)
Náš odchovanec Coudy se zúčastnil 1. Výstavy US Teddy v Praze, kde získal 3. místo v juniorech. Páníčkům moc gratuluju. :)
Včera jsem nafotila některá morčátka, fotky jsou k zhlédnutí tady nebo ve Fotogalerii.
Závěrem chci dodat, že zatímco morčata se moc k rozmnožování nemají, jsou v jejich ,,obýváčku" tací, kteří se množí jak na běžícím páse. Bohužel jsou to velmi nezvaní osminozí hosté. Pavouci všech možných rozměrů (zkráceně osmitunová monstra) se tam slézají a zakládají všemožné kolonie. Nejdřív jsem měla tu snahu svou velkou fobii překonat a tak jsem jim dávala jména a všemožně se jim snažila přijít na chuť. Jenže jako každý tvor i z malého pavoučka se jednou stane kolos. Takže teď prostě nemůžu morčata krmit za tmy, to to všechno vyleze. Pak se nabízejí dvě možnosti - buď je nějak přetrpět nebo povolat mamku, která je sice taky s odporem, ale přesto přezevšechno pošle na onen svět. Jenže jelikož jsem člověk hodně citlivý a tolerantní, zatím převládá ta první možnost a tak všechny ty Pidly, Agáty, Pepíky atd. zatím nechám naživu. Jsem zvědavá, jak dlouho...
 
4. 6. 2011- Napsala jsem článek k výstavě v Olomouci a Excellent včera vážil 540g!. Tak doufám, že mu váha bude už jen stoupat. :) Je dokrmován zeleninou a ovocem všech možných druhů a dokud na něm vidím, že má chuť žít a nic nevzdává, budu se ho snažit zachránit stůj, co stůj. :)
 
1. 6. 2011- Dnes to nebude veselé povídání, aneb, kterak jsme pochodili na veterině. :( Jak jinak než s Excellentem. Od doby, co jsem mu dávala RodiCare, který mu moc chutnal, zdál se lepší. Začal projevovat zájem o okolí a dokonce i papat. Měla jsem radost, že se konečně dostává do své kůže, jenže... Jenže včera jsem ho vážila a málem jsem nevěřila vlastním očím. Váha totiž ukazovala 476g!!!, což je teda hodně málo. Takže veterina byla jasná. Po hodinu a čtvrt dlouhém čekání, kdy měl veterinář plné ruce práce s porodem fenky, jsme se dostali na řadu. A nepotěšili nás. Excellent má neustále plnou tlamičku jídla a je dehydratovaný. Což odpovídá jeho veliké žízni. To, co jsme se dozvěděli nás nemile překvapilo. A sice, že se s ním vlastně nic dělat nedá, leda v případě, že bychom vyrazili do Brna, kde je jakýsi přístroj, který z kapičky krve rozezná, co mu je. V těchto podmínkách, které u nás panují, by musel vzít aspoň 1ml, což by pro něj byla velká ztráta. V Brně je to vymakanější, tam by poznali,jestli se jedná o cukrovku nebo má problémy s játry či ledvinami. Tím mé naděje na záchranu pomalu opadají, protože už vidím naši, jak ochotně jedou kvůli morčeti přes půl republiky. Uklidnil nás teda tím, že žádnými bolestmi netrpí a nijak se netrápí. Jen se zkrátka nedá nic dělat. Jinými slovy můžu tak akorát čekat, až umře. :( Zkusím mu dát aspoň ten RodiCare, třeba ho to chvíli při životě udrží, ale dnešní den mi teda zkazil náladu úplně... :(
Navíc andulky jsou opět 3. Před týdnem jsem našla mrtvou Kety, ale u ní to vypadá, že se s někým porvala a následkům podlehla. Krvavé rány na hlavičce a bříšku mluví za vše. K tomu všemu se delší dobu moc nemusela s Oskarem a ač nechci nikoho obviňovat, připadá mi jako hlavní podezřelý...
Také jsme navštívili výstavu v Olomouci. Sice jsme tentokrát nic nevyhráli, ale Bilinka je konečně zaregistrovaná. :) Článek o 7. Hanácké ještě musím napsat. Stále není čas a v téhle náladě bych stejně nic kloudného nevymyslela...
Ještě se zmíním o Haničce, jejíž váha stále stoupá, pak zas klesá. Ale myslím si, že vše je na dobré cestě. Víc to zatím rozpitvávat nebudu... ;)
A nakonec se musím zmínit o mojí odchovankyni Berenice CV, která v CHS Ebony porodila 4 krásná miminka. Z toho mám velkou radost a mimčům přeju, ať se jim daří. :)
 
 
9. 5. 2011- Už je to uděláno, už je to hotovo. Sekce Naše morčata je komplet předělaná. Každý z nich má i svůj krátký popisek, protože jsem si řekla, že je sice hezké, když vidím, jak to dané morče vypadá a že vím, kdy se narodilo, ale přece jen, kdo s morčaty nějakou dobu žije, začně rozpoznávat i jejich charakterní vlastnosti, je to jako u lidí, každý z nás je jiný. Proto u každého morčáka je stručný výčet toho, jak se projevuje a chová. Dál jsem změnila sekci Můj chov a zrušila rubriku Andulky. Ty jsou odedneška přestěhované v Ostatních zvířatech. Andulák Kubík má svou fotku.
Tak, teď je vše, co se týče webu předělané, další novinky už budou snad morčecí. ;)
 
8. 5. 2011- Na webu probíhá velká aktualizace. Částečně je změněna sekce Naše morčata a Můj chov. Websnadno mi už začíná blbnout, takže práci musím nechat rozdělanou a dokončit ji jindy. Teď už to snad bude brzo, zatím prosím o strpení.
 
 
7. 5. 2011- Před týden se konala výstava v Hradci Králové, více o ní se můžete dočíst tady. Othello a Rodney už mají svá registrační čísla a Billie Jean se stala šampionem. :)
Excellentův stav se nelepší, jeho váha sice z 516g vyhoupla na 650g, ale dnes klesla zase na 566g. Přitom normálně jí všechno, co dostane. Včera spapal jablko, chroupá seno, trávu i granule. Naštěstí dost pije, asi mu probotika ve vodě chutnají. Každý den mu dávám RodiCare, ten mu taky chutná. Antibiotika dobral, máme jít na kontrolu, tak pak snad budem chytřejší. :(
Abych nekončila smutně, přidávám info z našich odchovů -Barney se má moc dobře, roli mazlíka plní na výbornou a noví majitelé jsou z něj nadšení. :) Coudy se má neméně dobře, o něj je také pečováno s láskou a dokonce se zúčastnil výstavy v České Lípě, kde obdržel 96bodů. Děkuju moc za informace a a zdravím ho do Prahy. :-) Opět přidávám jeho fotečky. ;)
 
 
 
 
24. 4. 2011- V menu přibyla nová sekce a to Můj chov. Zatím obsahuje pár informací, ale časem se to změní.
Excellentův stav se kde dnešku zdá být lepší. Ještě ve středu vypadal na umření, proto jsme jeli znova na veterinu. Tam dostal ATB, zprvu 2x injekcí a v pátek nám je pan doktor dal domů, ať mu je podáváme do tlamičky. Je to pro něj lepší, protože neustálé cestování mu taky asi neprospívá. Dnes jsme teda úspěšně aplikovali první dávku, zdá se, že je spolkl, tak kéž by. Včera nechtěl jíst ani trávu ani seno, snědl pouze list ledového salátu. Ze stříkačky jsem mu dala Glukopur a ve vodě má vitamin C. Dnes už vypadá o hodně živěji, dokonce se začíná zajímat o okolí. Pokouší se baštit i seno. To už se mi ulevilo, protože ve dnech, kdy na tom byl nejhůř, mi taky nebylo zrovna veselo. A protože jsem optimista, tak pěvně doufám, že se uzdraví a bude to zase on. :)
V pátek odjel do nového doma sameček Barney, jako dárek pro malého chlapečka. Pro nové majitele je to sice první morče, ale když by kvůli němu kupovali druhou louku, tak se asi špatně mít nebude. :-)
Z nových domovů jsem dostala informace o céčkových miminkách. Přikládám fotku Coudyho, jehož fotky mi paní poslala ještě v zimě, ale nějak mě je nenapadlo sem dát. :) A fota Caramelky nemám, ale od paní jsem dostala krásný mail, ze kterého je jasné, že se má jak prasátko v žitě. :-) Děkuju za takovéhle informace, ty vždycky potěší. :)
 
 
17. 4. 2011-Stále se odhodlávám k aktualizaci sekce našich morčat, jen pořád není čas. Za rozdělen plemen do podsekcí děkuju Janě Z Elfího údolí. :) Příští týden budou konečně další prázdniny, tak se na to snad vrhnu. :)
Přibyla mi nová andulka, je to věrná kopie Adama, akorát menší. A tak se už přes týden můžu radovat z Kubíka, který se pomalu rozkoukává. :-)
1. května se chystáme do Hradce na výstavu, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat. Morčata začínají dostávat zelené krmení, především mlíčáky. Po těch se můžou utlouct, vydrželi by je papat od rána do večera, ale kde je mám furt shánět. :D
O Hanničce se snad radši zmiňovat nebudu, u ní by bylo všechno předčasné, takže prozradím akorát to, že její bříško vypadá docela nadějně. :)
A na závěr jedna nemilá zpráva. Excellent nám onemocněl. :( Zničehonic strašně moc zhubl (650g není žádný med...) a málo papal. Na veterině mu ale nic nenašli, akorát píchli injekci a řekli, ať mu dám do vody céčko. No, myslela jsem, že se to zpraví, ale ani po několika dnech se nic nedělo. Proto jsem do něj začala cpát glukopur a vypadá, že mu pomohl a chuť k jídlu se trochu vrátila. Na radu Báry z CHS Egeria, ještě jednou mockrát děkuju, jsem objednala probiotika a vlákninu. Tak teď čekám, než to přijde a pak už snad vše bude lepší a lepší. Dneska se začal hlásit i o mlíčáky, tak kéž by se opět uzdravil. :)
To je pro dnešek vše, ve Fotogalerii jsou dodány další fotky a protože se blíží ty Velikonoce, změna nastala i na hlavní stránce. :-)
 
6. 4. 2011- Po měsíci, kdy jsem sem nic nenapsala, se toho hodně událo. A to nejen z morčecího světa. Díky tomu, že jsem nemocná, se teda můžu rozepsat. :-) Kromě výměny oken v našem domě a začátku rozsáhlé opravy cesty po Rovni a sousední Dlouhé Vsi, kdy budeme půl roku jezdit domů a do města asi prazvláštně, se staly různé události, o nichž se chci zmínit především. Začnu tou nejsmutnější, ať pak končím vesele. V noci z neděle na pondělí nás navždy opustil andulák Adam. Už v pátek vypadal nemocně, chroptěl, kolikrát se ani na větvičce neudržel. V sobotu se to o něco zlepšilo, ale když jsem ho v neděli ráno našla na dně klece, jelo se na veterinu. Veterinář na něj kouknul a dal mu antibiotika. Po cestě domů se mi teda ulevilo, že je zachráněn. Bohužel, má radost byla předčasná. V pondělí ráno už jsem ho našla mrtvého. :( Těžko říct, co mu vlastně bylo, na veterině nám to ani neřekli a těžko spekulovat, jak by se situace vyvíjela, kdyby tam byl jiný lékař... Možná to bylo stářím, ale nepřijde mi, že v 5 letech je andulka stará. Oskar je stejně starý, jako byl Adam a je fit. Avšak co se s ním dělo už se nikdo nedoví. Teď už mu je lépe. Jen mi je kromě Adama líto i Julinky. V životě bych neřekla, jak k sobě můžou andulky přilnout. Julča s ním byla neustále, krmila ho, čistila, to byl nádherný pohled, tak doufám, že po něm moc nesmutní. :-(
Aby té veteriny nebylo málo, před týdnem jsme tam byli opět s Theem. Absces se mu vrátil, tak ho sice vymáčkli, ale stále mu hrozí operací... Doufám, že už se mu nevrátí, pod narkózu se mi ho dávat nechce. Přece jen, co kdyby...
Na závěr se nesmím zapomenout zmínit o Haničce. Od Rudíka jsem ji oddělila už před několika týdny. Rodney z toho byl zpočátku dosti špatný, ale srovnal se. :) Co mě překvapilo bylo to, jak se Hanna po návratu chovala k Amálce. Den, dva to bylo zlý, zuby cvakaly, Amálka z toho měla šok, bála se vylézt z domečku, už jsem si říkala, že spolu snad ani nemůžou být... Naštěstí se vše v dobré obrátilo a holky už spolu zase vychází normálně. A Hančina březost? :-) Netroufám si odhadnout. S Rodneym byla docela dlouho a někdy vypadá, že je, jindy to je naopak. Podle pravidelného vážení těžko soudit, ale možná už se jí to těhotenské bříško začíná dělat. :-) Netrvrdím to na 100%, to ukáže čas. Ale moc, moc, moc bych si přála, aby v ní nějaký to malinkatý Rudíče bylo. :-)
A ještě jedna věc. Před týdnem bylo ukázkové jarní počasí, čehož jsem samozřejmě hned využila a některá morčata vystrčila ven. Zatím ne do ohrádky, jen jsem je jednotlivě brala, aby si trochu pošmákli. Ono té trávy u nás by se zatím moc nenažrali, snad se to zpraví a do léta se to tu prozelení více. :-)
To je pro dnešek vše, pod článek přikládám poslední fotku Adýska s Jůlinkou a tady je odkaz na album z té pastvičky. :-)
 
 
 
 
3. 3. 2011- Protože mimča céčka už jsou dávno pryč, je na času změnit hlavní obrázek. Prozatím tam tedy bude Bilinka. :)
Jinak se nic závratného neděje, na výstavu do Rychnova se nejede, protože jedu na víkend na hory. Což mě trochu mrzí, protože Billie Jean chybí poslední kartička. Ale co se dá dělat.
A do budoucna chci upravit morčecí sekce, přidat k nim více informací, už to promýšlím, tak jsem zvědavá, kdy se k tomu všemu dokopu. :-)
 
19. 2. 2011- V záložce Pomoc zvířatům prosím věnujte pozornost nové petici. Jedná se o zrušení testování kosmetiky. Jsou to ověřené informace, dnes mi je posla společnost Svoboda zvířat. Zde přidávám část mailu, aby bylo jasno, o co vlastně kráčí:
Vážení příznivci Svobody zvířat,

rádi bychom Vás upozornili na spuštění celoevropské petice Ne kruté
kosmetice za zachování termínu v roce 2013 pro zákaz testování kosmetiky
na zvířatech, která je dovážena do EU.

Od roku 2013 má v EU platit zákaz prodeje veškeré nové kosmetiky a
toaletních potřeb, které byly testovány na zvířatech mimo země EU.
Úředníci však nyní zvažují posunutí tohoto termínu, a to přes masivní
odpor veřejnosti a existujícímu zákazu testování kosmetiky na zvířatech
v rámci EU. Pokud bude zákaz prodeje odsunut, mohlo by to znamenat
dalších 10 let, během nichž budou kvůli kosmetice prodávané v EU
vystaveny injekcím, trávení plyny, násilnému krmení a zabití tisíce
králíků, morčat, myší a potkanů.
 PETICI můžete podepsat i online: http://nocruelcosmetics.org/sign_up.php.
 
... ne každé morče se má tak dobře, jako to Vaše, proto, prosím pomozte i těm, které to štěstí zatím neměli...
 
 
18. 2. 2011- Už i malá Caramel dnes odcestovala k novým majitelům. Nezbývá mi tedy, než jí popřát hodně štěstí a ať dělá radost. :-) Amálka ze začátku byla trochu smutná, ale když jsem na ni odpoledne koukla, už byla zase jako dřív, tak doufám, že stýskat se jí nebude.
S Excellentem jsme včera absolvovali návštěvu na veterině. Hodinu jsme čekali v čekárně, abychom byli během 5-ti minut hotovi... Ale dobře, že se jelo, chudák malej má zánět v očíčku, takže opět kapu, kapu kapičky.. Doufám, že se mu to brzo zpraví. :-)
 
6. 2. 2011- Couďák nám v pátek odcestoval do nového domova, kde se bude mít určitě dobře. :-) Caramelka zatím bydlí s Amálkou, aby jí nebylo smutno, když je Hanna s Rudíkem. Ale až trošku přibere, půjde co nevidět taky k novým majitelům.
A když už jsem u Hanny... Morčíci si na sebe zvykli, Rodney už Hannču tak neprohání, je z nich spořádaný pár a moc jim to spolu sluší. :-)
 
31. 1. 2011- Céčková miminka rostou jak z vody a brzo se mi rozutečou do nových domovů. Takže aby mi nebylo smutno, zákonitě se musím postarat o další. :) Ode dneška máme nový plánovaný odchov a to opět teddíky, kterým se chci věnovat úplně nejvíc, crestedy mám jen okrajově. Ale zpět k plánům, bydlí spolu totiž Hannička a Rodney. Předem upozorňuju, že ač jsou oba ze stejné CHS, příbuzní opravdu nejsou, Rodney je holandská krev. :) Sama jsem zvědavá, jaká miminka vylezou z tohoto spojení, jen doufám, že dostanou kulatou hlavinku a hezkou stavbu těla po Hannince a slušnou srst po Rodneym. Hlavně však, ať vše dobře dopadne a jestli ano, jakože určitě bude vše OK, tak se v dubnu nebo spíš po minulých zkušenostech s Hančinou bžezostí v květnu, dočkáme vrhu D. :-)
A v sekci Fotogalerie přidány fotky vrhu C a našeho bydlení.
 
23. 1. 2011- I mistr tesař se někdy utne.. Koneckonců v mém případě se ještě o mistrovi mluvit nedá. Takže když se utne třeba jen nějaký učenec nebo tovaryš, snad se to dá pochopit. Co že se to řeší? Před pár dny jsem zjistila, že Carolinka není holka nýbrž kluk jako buk. Nechala jsem si pár dnů na rozmyšlenou, jestli to tak opravdu je a dneska to můžu říct snad už 100%. Takže odedneška je to Coudy a je opět k prodeji. Vhodný na mazlíčky, do chovu, možná i na nějakou tu výstavu a k registraci snad taky. Coudy je již rezervován. :)
 
11. 1. 2011- Holčičky jsou oficiálně k prodeji. :-) V případě zájmu mě kontaktujte, ale na obě už zájemci jsou. Každopádně nezáleží na pořadí a klidně je dám někomu, kdo je bude mít jen jako mazlíčka. I když Carolinka by šla využít i v chovu. :-)
 
 8. 1. 2011- Dnes jsem přefotila veškeré moje osazenstvo. Takže jejich nejaktuálnější fotky jsou v sekci Naše morčata. :-)
Miminka nám hezky rostou, je radost na ně pohledět. Vypadá to, že to budou obě holky. Takže Carolinku s Caramelkou jsem chtěla nafoti taky, jenže k večeru už to bylo jen s bleskem a to jsem je nechtěla tím zatěžovat. Holky pěkně přibíraj, ochotně papají všechno, co Amálka i Hannča. Obě dvě jsou nakonec na prodej.
 
 
2. 1. 2011- Miminka mají svoje fotky. O tom, zda budou na prodej ještě nejsem rozhodnuta. Původně jsem je chtěla obě prodat, ale teď zvažuju, že si jedno nechám a uvidím, jak se bude vyvíjet. Ona Billie Jean taky ze začátku vypadala tak všelijak a jak nám hezky vyrostla. :-) Takže uvidím... Zatím oba zůstavají, ale jeden asi určitě bude muset do nového domova.
 
1. 1. 2011- Nový rok nám začal opravdu nádherně. :) Narodila se nám nová viktorčata. Amálka ráno porodila 3 bílé US Teddíky, bohužel jedno už bylo mrtvé. :-( Ostatní 2 jsou naštěstí v pořádku a jsou nádherní. :-) O to víc mě to těší, protože je to odchov mého odchovu. :) Tatínkem se stal Othello Cavia Ania a musím uznat, že na to, že spolu byly opravdu krátce, tak 3 týdny, se hošánek činil. :-) Když si vzpomenu, jak Hanna furt ne a ne zabřeznout, tohle bylo jak na běžícím páse. Věřím, že vesmír miminkům přeje, Amálku a Othella jsou dala k sobě 10. 10. 2010 a miminka přišla na svět 1. 1. 2011. ;-) Zatím to vypadá na kluka a holčičku, ale to pak upřesním. Jejich váhy jsou super - 91 a 98 g. Amálka o ně vzorně pečuje a pomáhá ji i Hannička. Fotky dodám průběžně.
Jůlinka už svou fotku má, ve skupince už si zvykla. S oblibou obsazuje houpačku, takže kluci se holkám opět musí podřizovat. :-)
A ještě z trochu jiného soudku.. Morčátka dostala k Vánocům na zkoušku 3 pelíšky, které vyrábí Katka Šafaříková. Jako první je teda vyzkoušel Panda, Rodney a Honza. Klukům se to velice zalíbilo, ač ze začátku z toho asi měli smíšené pocity. Teď už si na ně ale zvykli a je úžasný je pozorovat, jak se na nich vyvalujou. :-)
 
 
 
 
 
18. 12. 2010- Včera se naše zvířecí parta rozrostla o novou andulku Jůlinku. :) Je krásná, světle modrá až bílá a zatím se rozkoukává. :)
 
 
 5.12. 2010- Po delší odmlce se hlásím se spoustov nových zpráv. Tou první je Vánoční výstava v Olomouci, více o ní ve ,,Výstavách". Další zpráva se týká Amálky. Od 10. 10. byla s Othellem, jenže Hannička těžce nesla, že musí bydlet sama v jiné kleci. Na to jsem se nemohla koukat a po třech týdnech Othella vrátila zpět a Hannu opět k Amálce. To bylo radosti, od té doby zase pookřála. :) Samozřejmě jsem řešila otázku, jestli za relativně krátkou chvíli stihla Amča zabřeznout. Ale nechala jsem to v rukou osudu. Dneska jsem ji zvážila a má úžasnýh 1121g! Nebudu tu šířit nějaké unáhlené závěry nebo tak něco, ale troufnu si říct, že Othello na nic nečekal a prostě se činil. :) Amince se bříško docela kulatí, tak by snad, věřím, mohla březí být. Nechme se překvapit, i tak mám z toho velkou radost. :)
Pak je ve fotogalerii spousta nových odkazů na alba, už jsem v tom musela udělat pořádek.
Ve zvířecím obýváku se taky konečně před měsícem zprovoznilo topení, takže už mi ani ty mrazy nevaděj, protože morčata tam mají celkem teplíčko po celý den.
A na závěr k morčecím novinkám. Mates byl před týdnem na veterině, z ničeho nic začal strašně hubnout. Veterinář koukal na zuby, prohmatal bříško, nic nenašel. Dostal teda kapičky, nějaké vitaminy, které mu mám kapat do vody. Zatím je užívá týden, tak doufám, že mu to pomůže.
 
 
30. 10. 2010- Doplněny fotky morčátek z Rychnovské výstavy a přidány aktuální váhy.
 
27. 10. 2010- V sekci ,,Výstavy" přidána zpráva ze sobotní rychnovské výstavy. Warinka se stala Grandšampionem. :)
Fota dodám jen co dorazím domů. :)
Taky jsem opět převážila morčata. Jenže se nyní nacházím mimo domov, tak váhy napíšu, až dorazím dom.
 
10. 10. 2010- Dneska se to sešlo hezky, s takovým pěkným datem... Ale o to nejde. Othello i Amálka mají novou, ,,dospělejší" fotku. A druhá zpráva se týká opět zmíněných teddíků. Othello se dnes nastěhoval k Amálce, aby se pokusili o svá první mláďata. Amálku trochu lituju, Otello je zatím nevybouřený sameček, ale holka je šikovná, umí si sjednat pořádek. :) Takže pokud všechno půjde hladce, kolem Vánoc bychom se mohli dočkat bílých medvídků. Akorát zatím nemá ani jeden z nich registraci, Oťase zkusím regnout v Rychnově na výstavě, ať můžou mít jejich míma PP.
 
3. 10. 2010- Včera proběhla další výstava, tentokráte v Pardubicích. Pro mě byla velmi úspěšná, všechny dojmy jsou k přečtení Tady. :)
 
23. 9. 2010- S prvním podzimním dnem jsem tu s pár novinkama. Billie Jean a Beruška mají svou fotku, mrnkout na ně můžete v sekci Naše morčata. Hlavní foto se změnilo na podzimní. A musím říct, že jsem byla překvapená jak právě Billie a Beru držely. Chudáci asi nevěděly, která bije, no, ale přežily to. :)
Barney s Berenikou maj taky aktualizovanou fotku a Theovi se opět udělal absces, přesně na tom samém místě, co minule. :-( Takže návštěva veteriny nás nemine...
 
14. 9. 2010- V sobotu jsme se zúčastnili výstavy v Hradci Králové. Více se dozvíte ZDE.
Mezi naše, no spíš moje :D morčáky jsem přidala Billie Jean, která po dlouhém zvažování zůstane doma. Sice se nejdřív jevila tak všelijak, ale nakonec se z ní vyklubala pěkná holčina. :) A přidána i Beruška, která si vede skvěle. Už bydlí jen se Zairou, holkám se daří, Berunka si užívá normálního života, packa ji nijak neomezuje.
Na prodej stále samička Berenika a klučík Barney. Bart odjel před několika týdny do nového domova, kde se má určitě dobře.
A nakonec smutná zpráva. Před 14 dny nám náhle zemřela andulka Doreen. Nebyla jsem doma, zjistila to mamka a patrně měla stejné příznaky, jako Miley. Nechápu to, když jsem v pátek odjížděla, byla v pohodě, bavila se s ostatníma, byla aktivní a při sobotním návratu tohle. :-( Takže andulky jsou zas 3, ale je dost pravděpodobné, že přibude další. Jen doufám, že ta už přežije, jako by nám ta čtveřice nebyla souzena či co...
 
28. 7. 2010- Dnes jsem byla docela v šoku.. Při čištění jakoby mě něco říkala, ujisti se, jestli je Bell opravdu kluk. No věřte tomu nebo ne, Bell ode dneška není Bell, ale Beruška... Nechápu, že jsem to nepoznala už dřív a dost mě to rozhodilo, vzhledem k tomu, že už přes týden bydlí jen s Barneym a Bartem. Dneska jí chuděru čekal návrat k Zaiře, Billie Jean a Berenice. Mamina ji přijmula dobře, ovšem ségry jsou na ní docela zlý, tak dofám, že se to urovná a bude vše v pořádku. :( Chudák malá, už se musela poprat s nemocnou packou, odstrkováním, jakožto nejslabší sourozenec a teď ještě tohle. Je to bojovnice, tak věřím, že i tuhle překážku osudu zvládne. Jinak mě na ní mrzí ta pacina, protože se moc povedla - koruna krásná, dobré rozložení barvy a hlavičku má kulatou po Zaiře. Nemá ani zálomek, takže je toho škoda. Ale aspoň, že se naučila se svým handicapem žít, je to moc miloučká holčička a věřím, že se v pohodě dožije dospělosti. Teď už jí snad žádné překážky nečekají.
 
11. 7. 2010- Stránky dostaly nový kabátek a to díky Janičce Z Elfího údolí. Moc děkuju, mám z toho radost. :)
 
 
3. 7. 2010- Othello dostal svou fotku a máme první mimča k prodeji. Všichni jsou vhodní spíše jako mazlíci, Berenika by mohla být i do chovu. Je největší z vrhu a nemít málo černé, zůstala by. Barney s Bartem jsou předurčeni určitě na mazlíkovskou dráhu, Bart by mohl být i teoreticky chovný, ale má 1 zálomek. Barney je moc pěkný v typu, ale bohužel sporný poměr barev a co mě štve nejvíc jsou 2 zálomky. Takže do chovu nedoporučuju, když už tak hobby chov.
Billie Jean je zatím taková všelijaká, uvidím, jak poroste, ale zatím zůstáva doma. No a Bell, ten to má jasný. Toho bych nedala ani kdyby nevím co. Je to prostě srdcovka. :-)
 
 
26. 6. 2010- Samé dobré zprávy! :-) Bell pije Borisovku jak o závod a vůbec má ohromnou chuť k životu. Mám z něj radost, je to nejmenší a nejrozmazlenější morče u nás. :-) Včera vážil 74g, takže, díky bohu nabírá. :o)
Dále jsem snad na 100% identifikovala pohlaví miminek. Ano, opravdu to jsou 3 kluci a 2 holky. Kdo je kdo je v odchovech.
A do třetice.. Dneska se moje morčecí smečka rozšířila o krásného samečka US Teddy Othella Cavia Ania. Za dopravu děkuju MagnumTaxi a taky mojí sestřičce, že mi ho z Hradce dovezla až domů. :-)
TADY je broučínek k vidění.
 
21. 6. 2010- Nejmenší morčík s nemocnou packou nám dnes spadl na váhu 61g. Proto začínám s dokrmováním. Už dostal jednu dávku Borisovky a pil jako o život. Zkrátka je asi utlačovaný, na první kouk je viditelné, že je nejmenší. Držte nám pěsti, aby se z něj stal silný a zdravý morčík. Předběžně vypadá, že je kluk, už od prvního okamžiku mu říkám Bell. Tak snad to bude ,,zvoneček štěstí".
 
20. 6. 2010- Včera jsme se dočkali dalších miminek. V noci 19.6. Zairuška porodila 5 prcků. Čekala jsem, že jich bude více než v našem prvním odchovu, ale rovnou 5, to mě překvapilo. Narodili se 4 angličánci a jeden američánek. Pohlaví si nejsem jistá, zatím to vypadá na 3 klučíky a 2 holčiny. To ještě upřesním. Bohužel se jedno miminko narodilo s nevyvinutou pacičkou. Pravá přední je spíš jen pahýlek. Jemu to naštěstí zas tolik nevadí. Včera sice byl trochu utlačován, ale dnes, kam se pohli ostatní, byl s nima. Věřím, že se s tím naučí žít. Narodil se jako nejmenší, dnes jeho váha spadla na 64 g, tak uvidím, jestli se o mlíko popere nebo zkusím dokrmování. Je to krásný ťutínek a i přes svůj handicap jsem si ho oblíbila.
No a vzhledem k tomu, že miminek je 5, budou muset některá hledat nový domov. Kdo a kolik jich bude na prodej ještě není jisté. Uvidím, jak se budou vybarvovat a taky podle pohlaví.
Mamina Zaira všechno zvládla na jedničku s hvězdičkou. Ráno, když jsem je šla krmit, už se to kolem ní hemžilo očištěnýma, suchýma drobečkama. Prckové se maj k světu, Zaira má teda dosti zápřah, ale zvládá to. Je to šikulka. :-)
Ještě dodám, že tatíkem je náš Pandík. Jsem ráda, že se mu zadařilo, když byl na krytí v CHS Crazy House, nakonec z toho nic nebylo, tak jsem se bála, jestli je vůbec plodný. A jak je vidět, plodný je. :-) On je malej, ale šikovnej. :D
Mimča najdete v Odchovech. (a omluva za fotky, jednak jsem je s bleskem jsem je fotit nechtěla a druhak jsou jak z hadích ocásků, chvíli až na výjimky nepostojí.. holt spěchají k mamince..)
 
 
12. 5. 2010- K Rodneymu doplněna fotka a pár informací.
 
7. 5. 2010- V pondělí se naše osazenstvo rozrostlo o dalšího úžasného morčíka. Z CHS Galaxie morčat jsme si dovezli US Teddyho, aguti stříbrného Rodneyho. :o) Po téhle barvě jsme toužili už dlouhou dobu a konečně jsme se dočkali. Jeho rodiče jsou importováni z Holandska, takže Rodney má super předpoklady být prostě skvělý. :-) Už není tak ustrašený, je radost se na něj podívat. ;-) Věřím, že se mu do budoucna sežene samička, abych mohla chovat i aguťáčky stříbrňáčky. :-) Pár fotek zatím k vidění TU.
 
25. 4. 2010- Morčátka mají nové fotky. Tady je k vidění morčecí bydlení.
V pátek jsme byli na veterině s Theem. Měl pod kůží cosi, co připomínalo nějakou bouličku. A tak abych měla klidné spaní, muselo se s ním hned jet. Naštěstí to byl ,,jen" absces. Vlastně byly 2. Pan doktor je vymáčkl, Theo kupodivu klidně držel a ani nekvičel. Dal nám dezinfekci a jelo se domů. Doufám, že už ho další nepotkají, není to příjemný pohled...
 
15. 4. 2010- Amálka byla přidána k Našim morčatům. A velká novina, v sobotu se morčata i s ptactvem stěhovali do nového bytečku. Zimní zahrada se tak stala opět zimní zahradou. Pro morčata byla upravena bývalá nářaďovna. Veškeré harampádí zmizelo, místnost se vymalovala, zateplila. Přidaly se i dveře, před tím tam nic nebylo. Nu, asi po půl ročních úpravách jsme je všechny odstěhovali. Sice je ještě třeba něco málo dodělat, ale zvířátka se už naplno zabydlela. Nic neříkají ani nenamítají. Takže doufám, že jsou spokojeni a líbí se jim tam. ;o) Možná dodám foto, jen čekám na lepší počasí aby na tom bylo něco vidět. :-)
Jinak Panda před pár dny stále dotíral na Zairu. Ta z toho byla chuděra celá nesvá. Teď už jí dal relativně pokoj. Jsem zvědavá, jestli se mimča zadařila nebo jestli nás bude Zaira napínat do poslední chvíle jako Hannička. :-)
 
5. 4. 2010- Včera jsme navštívili Třebechovickou výstavu. Tady se můžete dočíst více.
Fotky konečně doplněny a nejen to. Dnes bylo každé morče chtě nechtě převáženo. S váhama jsem celkem spokojená, i když někteří jedinci by mohli klidně mít víc, jiní míň. Ale hlavně, když dlabaj, to jsou pak v pořádku a v pohodě všichni. :-)
A můžete se pokochat Amálkou.
 
31. 3. 2010- Vypadá to, že naše ,,Áčko" je holčička. Co nejdřív jí udělám aktuálnější fotky, protože jako jedináček roste jako z vody. ;o) Abyste se mohli pokochat naší Amálkou. :o)
 
21. 3. 2010- Hanna konečně porodila!!! :-) Včera dopoledne se jí narodil 153g bílý jedináček. Zatím nevím, jakého je pohlaví. Ale co vím určitě, je, že tatínkem se stal Theo. I když mimčo je hodně podobné, téměř kopie Hanničky. Máme velkou radost, které ale předcházelo docela drama... Miminko jsem našla ještě nevybalené a v první chvíli to vypadalo, že už ani nežije. Pak jsem si všimla že dýchá, tak jsme rychle protrhli plodový obal, aby se mohlo nadechnout. Po chvíli se vzpamatovalo a teď už je dost čilý. :-) Hanninka o něj vzorně pečuje. Je to šikulka. ;-) Více v odchovech.
 
15. 3. 2010- Dnešním dnem jsou v plánech další miminka, tentokráte crestedíků. A když už jsem u miminek, zdá se, že Hanni je konečně březí. Už váží přes 1013g a na první pohled je vidět, jak jí roste bříško. Takže pevně doufám, že napínavý příběh nakonec skončí pořádným happyendem. :o)
 
5. 3. 2010- K rychnovské výstavě jsou přidány fotky Warči a Zairy. A k Vánoční olomoucké přibyla Warinka se šampionátem.
 
21. 2. 2010- V rubrice ,,Výstavy" se můžete dočíst, jak jsme dopadli na včerejší rychnovské výstavě.
Panda má konečně novou fotku. Fotky Zairy a Warinky s diplomem dodám, jen co bude Warinčin diplom.
Ještě k Hanně. Vidím to bledě, asi zkusíme ultrazvuk, ale patrně malí teddíčci nám ještě nebyli dopřáni. Ač Hannča tuhle přibrala, žádné velké změny nevidím. Nedá se nic dělat, ale za měsíc zkusíme štěstí u Zairy.
 
12. 2. 2010- Drobné úpravy na stránkách, v sekci Pomoc zvířatům přibyly nové bannery a ve fotogalerii 2 odkazy na nová alba. + Hlavní fotka se Zairou. A až se k tomu dokopu, tak bude mít i Panda aktuální foto. :)
Honzík je již zdráv! :-)
 
26. 1. 2010- Honzíkův stav je okavidně lepší. ;-)
 
23. 1. 2010- Panda dnes dorazil domů. :-) To je příjemnější část. Bohužel mám i špatnou zprávu. Honzík nám onemocněl zánětem rohovky. :-( Máme předepsané kapičky, takže mu 3x denně kapu do očička. Zítra budem po kontrole na veterině chytřejší... Ale řekli nám, že to asi bez následků nezůstane. Hlavně, aby se z toho tak nějak vzpamatoval, je mu 4, 5 roku, žádný mladík už to není... I když, dokud má chuť k jídlu, je to s ním (téměř) v pořádku. ;)
 
 
10. 1. 2010- Protože je to s Hannou stále všelijaké, bydlí u ní teď Theo. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne...
 
3. 1. 2010- Vánoce i Silvestr jsou minulostí a proto zmizela i ,,vánoční výzdoba". Zatím bude úvod vypadat takhle, dokud nevymyslím, co tam dát. ;)
A co se týče morčat... Panda je od 12. 12. s Debienkou. Už se celkem skamarádili, tak doufám, že se bude snažit. :-)
Zaira už se celkem uklidnila. Už je hezky v kleci, nikam neutíká.
A Hanna... Stále je to nejisté. Začátkem prosince se na ni mrkla Iva Dobiášovská, ale nic závratného nezjistila. Kdyby prý byla březí, byla by mimča ještě moc maličká. Máme čekat. Tak čekáme, ale žádné změny nevidím... Možná, že opravdu už tam něco je, Hanča si to ale zatím nechává pro sebe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Novinky 2009
 
18. 12. 2009- Na úvodní stránce přibylo několik vánočních obrázků. Tímto bych všem chovatelům chtěla za CHS Cavia Victoria popřát pohodové Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2010.
 
11. 12. 2009- Včera morčátka prošla chtě nechtě fotícím dnem. Tudíž všichni, až na Pandu, kterého to čeká, jen co splní svoji povinnost, mají nový obrázek. Doplněna i fotka Zairy, Doreen a Filipa. Ten má lepší portrét, než měl. Konečně se ho podařilo zdárně vyfotit.
A ještě jedna perlička: Zairu mám sotva týden a za tu dobu stihla takových věcí, co málokteré morče. Zatím jsem byla zvyklá, že nově příchozí morčata byla ustrašená. Což o to, Zaira taky ještě zrovna nesomruje přilepená ke dvířkům. Ale! Ona si jednoho dne vyšla na procházku. Klece jsou boxy, takže nemají strop. A naše malá, ale šikovná vylezla na domeček a šup ven. Včerejší ráno pro mě bylo ve znamení lovení morčete, ještě v pyžamu. Fakt mě těší, že to je takový torpédo, proto už je zajištěná tím, že na její kleci má byteček Warinka. Zatím to pomáhá, tak jí to snad vydrží.
 
7. 12. 2009- Doplněna Vánoční výstava v Olomouci. Warinka se stala šampionem. :-)
Dále máme novou crestedku Zairu Cavia Bohemia. Americký crested, černá. Na výstavy není, kvůli málo bílé v korunce, ale i přesto prošla registrací a já jsem zvědavá, jak si na jaře bude rozumět s Pandou.
Když už jsem u Pandy... Ten dnešním dnem odjel na dobu neurčitou do CHS Crazy House, kde by měl splodit nějaké potomky. Věřím, že se Debbie bude líbit a že si padnou do oka. ;)
A konečně máme kompletní stádo andulek! Minulý týden se koupila nádherná bílo-modrá andulička jménem Doreen. :-) S ostatníma vychází skvěle, jsem za to moc ráda. :o)
A chystám se na veterinu s Hanninkou. Nic jí není, ale potřebuju zjistit, zda je či není březí. Čas prchá a tak bych ráda, aby do svých prvních narozenin už měla mimi odchované...
 
29. 11. 2009- Změněn design a hlavní fotka. Venku to sice nevypadá, ale dnešním dnem začal advent. Proto tolik změn, čekají nás Vánoce! Které Excellent už netrpělivě vyhlíží... ;o)
 
19. 11. 2009- Tentokrát mám moc smutnou zprávu. v noci ze 17. na 18. listopad nás opustila andulka Mileynka. :( Už večer vypadala nezdravě, nevím, co jí bylo. Dala jsem jí do jiné klece, aby měla klid, bohužel ráno jsem ji našla mrtvou. I když je tento web o morčatech, musím to sem napsat. Miley si to zaslouží. Nedožila se ani celého roku, ale s jistotou můžu říct, že takovou andulku jako byla ona už nenajdu. Nemyslím barvou, ale svým charakterem. Byla nejmladší, nejpraštěnější, nejdrzejší, ale i moc milá. Prostě andulička k nezaplacení.
Zbylé tři andulky ztrátu snad moc nepociťují, ale brzy k nim stejně přibude další holčina, ať není Kačka sama a kluci si je snad spravedlivě podělí a nebudou se o ně prát.
 
bude mi chybět
 
16. 11. 2009- Zvážena Hannička. (741g) Na ni je to docela dost, takže si myslím, že by se teoreticky mohlo zadařit. :) teoreticky...
 
20. 10. 2009- Změna vzhledu. (zelená se hodí k podzimu lépe, i když na podzim je spousta jiných barev... :-)), + nový banner
 
12. 10. 2009- Od včerejška máme spolu Excellenta a Hanničku. Takže jsem zvědavá, jestli se vše podaří. Pevně věřím, že jo. ;o) Více v ,,Plánovaných odchovech".
 
3. 10. 2009- Doplněno info z výstavy v Rychnově.
 
25. 9. 2009- Doplněna fotka Thea k výstavě v Chotěboři.
Dále na prodej klec pro křečky. Více v prodeji.
 
21. 9. 2009- V sobotu 19. 9. 2009 jsme se zúčastnili 1. Výstavy morčat v Chotěboři.
 
26. 8. 2009- Tentokrát mám novinky dvě. Jednu normální a druhou špatnou. :-( Začnu tou ,,lepší".
Dnes jsem zvážila morčata. U někoho mě váha mile překvapila, někdo mě vyděsil. Abych to shrnula; přesnou váhu najdete u jednotlivých morčat. Ode dneška jim taky začíná menší změna jídelníčku.
A špatná zpráva... Navždy nás opustil křeček Pištínek. :-(( Je sice fakt, že byl starý a že jeho odchod se dal předpokládat, ale... Ale ač bych na to byla připravená sebevíc, stejně mě to vzalo. Byl to moc milý křeček, stejně jako jeho bráška Fišta, který už je rok taky pryč. Křečci jsou miloucčí, tiší, prostě skvělí, ale morče je morče. Proto se s Pištou řádně rozloučím, budu na něj vzpomínat v dobrém, i když byly chvíle, kdy jsem na něj naštvaná byla... Přesto to byl miláček a takového kečka jako je on, aby pohledal... Od teď však když hlodavce, tak morče... :-)
 
 
10. 8. 2009- S Warinkou se nakonec nikam nešlo. Protože zase začala vysedávat na domečku, což se zlomenou nožičkou nedělala, řekli jsme si, že už je zdravá. Když tam dokáže vyskočit a trávit tam celé dny, je prostě v pořádku. Už má opět i hobliny a celkově vypadá veselejší. :-) S Pandovou hlavičkou to je sice o něco lepší, ale nejspíš se mu již nenarovná. Jemu to očividně ale naštěstí nevadí.
Také to před pár týdny vypadalo špatně s Pištou; myslela jsem, že už není. Naštěstí to byla jen nějaká chvilková slabost a nyní je zase veselý a čilý. Dokonce až tak, že se mu podařilo při proběhnutí v zimní zahradě utéci několik metrů dál... ven na svobodu. :o)
 
 
3. 8. 2009- V nejbližších dnech se chystáme s crestedama na kontrolu. Ale vzhledem k jejich stavu (především Pandy) uvažujeme o tom, že s nimi miminka plánovat nebudem. Je to předběžné, uvidíme, co řekne veterinář.
Dále jsme opět museli rozdělit anduláky. Oskar už se asi jen tak se ,,samotky" nedostane. Před pár dny se s Adamem popral tak, že Adam má třetinu hlavy do krve. Moc nechybělo a přišel i o oko. Naštěstí se mu daří dobře, s holkama hospodaří a přes počáteční šok je jako dřív.
 
Nové fotky ve fotogalerii.
  ..........................................
Ještě bych chtěla upozornit na web, týkající se týrání zvířat. Jsou tam informace, jak pomoci. ;)
 
 
 
 
25. 6. 2009- Warinčin stav je o něco lepší. Už chodí, nejvíc miluje, když se může schovat do sena. ;) Vypadá, že jí zlomená nožička nevadí, ráda a hlasitě se hlásí o pamlsky a o jídlo. Je jako dřív... Avšak jako veterinární laik nedokážu odhadnout, jak jí to srůstá. To budeme muset nechat na odborníkovi, zatím však návštěvu veterináře v plánu nemáme. Žádné komplikace nejsou. ;o)
S Pandou to je jak na houpačce. Hlavičku má stále nakřivo, ale zdá se mi, že i on se lepší. Nezbývá, než čekat, co ukáže čas.
 
15. 6. 2009- Minulý týden pro nás nebyl zrovna veselý. Nejenže jsme byli každý den na veterině s Vikčou (její stav se už naštěstí lepší), ale museli jsme nabrat opět Pandu a Warinku. Panda má hlavičku stále stočenou a je možné, že léčba bude trvat déle. A Warinka... Má zlomenou nožičku. :( Holenní kost. Takže se bude pár měsíců čekat, než jí to sroste. Věřme, že nožička sroste v pořádku. Má teď péči větší oproti jiným morčatům, ale musím se jí prostě věnovat. ;) Tato situace nám zkomplikovala také plány miminek. Warinka bude mít ideální věk v srpnu, ale uvidíme, jak bude vypadat Pandova hlavička a Warčina nožička. Přinejhorším se chov crestedíků odloží a Warinku nebudu zatěžovat...
 
8. 6. 2009- Byli jsme s Pandou a Vikčou u veterináře. Viki je po operaci a nechce papat, tak dostala speciální kapsičku. Panda má jiný problém. Včera, když jsem jim čistila, mi přišlo, že má hlavu nakřivo. Proto jel dnes s Viki taky. No a tak se zjistilo, že má v uchu krevní sraženinu. Asi se musel někde praštit. O ničem nevím, pravdou však je, že kolikrát začne lítat po kleci, jak splašený. Možná to má z toho. A tak mu veterinář dal injekci a zítra s ním máme zas přijet. Hlava by se mu srovnat měla, říkal, že to může trvat déle, ale věřím, že bude brzy v pořádku. :)
 
7. 6. 2009- Nafotili jsme morčátka s jejich cenami. Kdyby náhodou někomu neseděl Theo, tak předem dodávám. Ano, diplom získal ve třídě mladých, ale v té době nebyly stránky a nějak nás to nenapadlo vyfotit. ;) Proto je se svou cenou už jako dospělák. Musím dodat, že Warince a Excellentovi se jejich diplomy líbí. Warča ho dokonce začala ochutnávat, ale to je u ní běžné.
Dále se změnila hlavní fotka. Nyní stanici prezentuje Warinka s Hannou. Focení těchto slečen bylo zábavné. :) Holky jsou prostě srandistky; Warinka se chtěla patrně něco naučit, proto začala slovník ochutnávat. Hanna, té se to zas moc nelíbilo a proto z knih utíkala. Abych řekla pravdu, ani se jí nedivím. Mě by se taky nechtělo v neděli sedět u knížek a vzdělávat se... 
 
31. 5. 2009- Včerejší den byl ve znamení další výstavy. Tentokrát Havlíčkobrodské. Jak jsme dopadli se můžete dozvědět tady.
 
25. 5. 2009- Včera jsem se sestrou nafotila nové fotky morčátek. Lépe řečeno, ona fotila a já nosila a chystala. :-) Ale teď mají všichni stejné fotky, které jsou navíc aktuální. I Hannička už má své foto. Vzhledem k tomu, že nám asistovala Gza (ségry hafík) šlo to poměrně lehce... Morčátka z ní byla mírně vyplašená, takže se moc nevrtěla. Až na výjimky. Nejlíp šel vyfotit asi Honza, naopak nejhorší spolupráce byla s Matesem. Podle toho i jeho fotka vypadá mírně komicky... :-D
Pak jsem ještě upravila několik údajů o morčatech. Ale to jsou změny už menšího rázu.  
 
21. 5. 2009- Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodla. Do dobrých rukou dáme zatím Vojtu.
 
18. 5. 2009- Dnes od nás odcestoval Timík. Sama nechápu, že jsem to dovolila, ale je to tak... Kam vlastně šel? K jedné známé, která sháněla tedíka pro svou dceru. Ale dcera si už koupila králíčka... Naštěstí, té známé se Tim tak zalíbil, že si ho nechá. Má ještě jednoho teddíka a ten se má jak v ráji. :) Tak věřím, že i náš Tim se bude mít fajn. ;) Pokud si ho vezme ta dcera, myslím, že ani u ní nebude strádat. Přinejhorším si ho vezmu zpátky... I když to nebude třeba. :-)
Tím se aspoň uvolnilo místo, které se uvolnit muselo. Uvažujeme i o tom, že možná dáme i mazlíky (Honzu, Vojtu a Matese).  Kdyby se náhodou někdo našel, tak je můžeme dát. Jen tak, do hobby chovu či pro radost. ;o) Více v Prodeji.
 
17. 5. 2009- Včera jsme se zúčastnili 5. Hanácké výstavy v Olomouci. Dojmy a úspěchy zde. ;)
A Oskar se dnes vrátil k ostatním. Zatím to vypadá dobře, doufám, že se na ,,samotce" uklidnil...
 
7. 5. 2009- Novinka z jiného soudku. Evropský parlament zakázel krutý lov tuleňů. Více info v rubrice Pomoc zvířatům. ;o)
 
30. 4. 2009- Panda už má fotku. ;) Zatím si zvykl poměrně hezky. Ani se moc nebojí.
 
25. 4. 2009- Konečně máme první chovný pár. Od Dobiášovských jsme si dnes přivezli samečka anglického cresteda Pandu. Chovatelkou je Ilona Mohelská, která ho přivezla na výstavu do České Lípy. Odtamtuď nám ho Dobiášovský přivezli. :) Foto dodám co nejdříve.
Ještě jedna méně příjemná zpráva; na andulky přichází jaro a s tím spojené soupeření o samičky. I když jsou dva na dva, stejně se jim to nelíbí. Včera jsme museli dát Oskara do samotné klece, na ,,samotku". Neustále útočil na Adama, ten z toho má pěkně pochroumaný ocas... No, Adama si oblíbily obě samičky a Oski asi žárlí... Kdy se vrátí k ostatním nevím, ale až se rozhodneme i pro malé andulky, už snad budou zase všichni čtyři pohromadě.
 
19. 4. 2009- V sekci Fotogalerie jsou fotky z venkovního pobytu morčat. Dnes se řádně napásla a pochopitelně jsme to museli zdokumentovat. Některé fotky jsou horší, ale pokud i někdo z vás má neposedná morčata, asi ví, jaké je to těžké je vyfotit. Naši chlupáči jsou na to obzvlášť experti. Vojta s Excellentem málem utekli pod plotem k sousedům...
V rubrice Naše morčata jsem přidala jak morčí bydlí. A Warinka s Matesem, kterého jsme překřtili na Mathiase ( je to pro temperamentní rozetu vznešenější :D) mají nové fotky.
 
9. 4. 2009- Naše morčátka dostala nové bydlení. Všichni mají stejné klece, už se nemusí ,,hádat" o to, kdo má menší a kdo větší. :o) Klece jsme si nechali vyrobit v CHS Kvik a moc za ně děkujeme. Už jsou všichni morčíci přestěhovaní. I když byli ze začátku nesví, pomalu si zvykají. :) Věřím, že v nových klecích budou spokojení a co nejdřív sem dám fotky. ;o)
 
8. 4. 2009- Dnes se naše CHS stala členem ZO chovatelů morčat. Tato zpráva mě moc potěšila, konečně mám řádnou chovatelskou stanici. :) Teď už nezbývá, než čekat na miminka. :o)
 
5. 5. 2009- Změna! Warinka bude mít jiného samečka. Anglického cresteda v barvě bílo černá z CHS Elegans.
 
23. 3. 2009- Vypadá to, že i na Excellenta se usmálo štěstí. V sobotu se narodila samička, která bude přesně pro něj. :)
Bílá US-Teddy z Chovatelské stanice Galaxie morčat.
 
19. 3. 2009- Vypadá to, že máme možná samečka pro Warinku. Dokonce si ho nebudem ani půjčovat, rovnou si ho koupíme. Teď už musíme jen čekat, zda se narodí kluk. :o)
 
12.3. 2009- Dnes jsme byli s Honzíkem na třetí injekci. Má asi měsíc svrab. Ale zdá se, že léčba byla úspěšná, protože jeho   srst vypadá tak, jak vypadat má. Mám z toho velikou radost. :o)
 
3.3. 2009 - Doplněny andulky                                                                                                                                
 
2. 3. 2009 - Doplněna sekce ,, Naše morčata"
 
27. 2. 2009 - Spuštěn web
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist