Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Péče

 
 

O všechna moje morčata se snažím starat co nejlépe a s láskou. Ač je každý jiný a ke každému mám větší nebo menší vztah, vždycky k nim přistupuju se ,,stejným metrem". Výsledkem toho je, že jednotliví členové té morčecí tlupy jsou pro mě nepostradatelní. Často dostávám otázku, koho mám nejradši a nikdy neumím dát kloudnou odpověď, protože každý je něčím výjimečný. :)

Základem je výběr dobré stravy. Sice s tím někdy celou rodinu štvu, jenže morčata přeci musí dostat to nejlepší. :) Dalším faktorem pro spokojený život morčete je čisté prostředí. Klece čistím 1x do týdne a jako podestýlku používám hobliny od jednoho známého truhláře. Jsou měkké, bezprašné a krásně voní. Navíc jsou cenově výhodné, platíme v naturáliích - za tvrdý chléb velký pytel hoblin, no nekupte to. :-) Morčecí místnost zametám každý den.
Dle potřeby čistím misky a napáječky. Taktéž se dle potřeby starám o morčecí sluch a drápky. Morčáky nekoupu, jen používám přípravky proti parazitům, Arpalit a Stronghold.

Ač u nich každý den trávím různě dlouhou dobu, vždycky mi jde o to, aby po dobu mé nepřítomnosti měli všichni co jíst. A každý se snažím si na ně vyšetřit dost času, žijeme v takové symbióze - já se o ně postarám a oni mi dodají dobrou náladu a energii pro další dny. ;)

TOPlist