Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Testování kosmetiky

Známe to každý. Každé ráno, či večer, při vstupu do koupelny, sáhneme po pastě na zuby, napatláme na sebe nějaký krém, večer si umyjeme vlasy šamponem, který nám zaručí dlouhotrvající barvu nebo zářivý lesk či dokonce maximální objem.
Ruku na srdce... Která z nás ráno nevyjde aspoň s nařasenýma očima. Samozřejmě i tady se výrobci předhánějí a proto slibují řasy až do nebe, objem a pozvednuté řasy až o 70%...

To vše je sice hezké, ale! Ve většině případů jsou všechny tyhle výrobky testované na zvířatech. A zatímco my si užíváme vanu plnou pěny, zatímco na hlavě nám šampon tvoří ten dokonalý objem, předcházelo tomu kupa hrůzného utrpení, mnohdy i smrt. Ne, nechci nikoho strašit, ale tohle je bohužel realita. Realita, která se však dá změnit. Jak?

° Tak především tím, že se začneme ohlížet po kosmetice, která netestuje. Její seznam je zde. Bohužel k tomu musím dodat, že ač je to uváděno jako dostupné v ČR, těžko se to shání. Takže třeba takovou Yves-Rocher blíž než v HK neseženu... Ale pro ty, co mají možnost jsou dveře otevřenější... :)

° Dále je možnost napsat dopis vaší oblíbené značce s tím, že pokud se připojí více lidí je šance na úspěch větší. Někdy se stane, že kosmetické značky na svých stránkách uvádějí, že netestují. To není zcela pravdivé, protože konečný produkt sice testovaný není, jenomže látky v něm obsažené různými testy procházejí, proto není těmto firmám dán certifikát HCS/HHPS. Jestliže jsou však už na cestě, kdy to alespoň uvedou, je pak velká pravděpodobnost, že přestanou s testy úplně. Pak jim může být uložen certifikát a najdete ji v seznamu výše. :)

° Určitě doporučuju sledovat stránku: http://www.netestovanonazviratech.cz/ , kde se nachází další důležité informace.

 

Na závěr chci dodat, že ač se snažím o tomto problému dozvědět víc a chci přejít kompletně na netestovanou kosmetiku, není to vždy v mých silách. Mám přátele, kterým jde o totéž  a vždy se shodnem na tom, že to zkrátka někdy není možné. Je ještě třeba ujít dlouhý kus cesty, ale to něco málo se dá udělat i teď.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist