Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Výstavy

 
28. 4. 2012
1. Výstava morčat, Přerov
1. přerovská výstava se konala za krásného počasí na výstavišti. Brzy ráno se vyrazilo směr Přerov se třemi morčátky - samými crestedkami Warinkou, Billie Jean a Zairou. Původně byl nahlášený i Rodney, ale nebyl v srsti úplně nejlepší, tak zůstal doma.
Na místo jsme dojeli včas a po přejímce ubytovali holky do klecí. Výstavní místnost nebyla zrovna velká, ale i tak to bylo pohodové místo. Morčinkám jsem dala něco na zub a my se šli podívat po Přerově. Po návratu už byla všechna zvířata posuzovatelkami Andreou Kroftovou a Denisou Vítkovou posouzená. Naši bojovníci si nevedli úplně nejhůř, ale jelikož tam byli lepší, zůstali jsme bez úspěchu. Warinka měla 95, 5b a pro ni už to byla poslední výstava. Byly jí tři roky, tak jsem se rozhodla ji nechat už klid. :) U Billinky jsem měla trochu strach, protože se madam pár dnů před výstavou dost ušpinila a nemohla jsem to z ní dostat. Takže 95b a 2. kratička na grandšampiona mě mile potěšily. Zaira měla 98, ale u mazlíků většinou bývají body vyšší.
Výstava skončila k naší radosti brzy a tak jsme domů dorazili v docela dobrém čase. Všichni i s morčáky jsme celý parný a perný den zvládli. :)
 
 
1. 10. 2011
5. Výstava morčat, Pardubice
Opět jsme si udělali mezi výstavami menší pauzu. O to víc jsem se pak mohla těšit právě do Pardubic, kde se tradičně konala výstava, která byla stejně jako loni skvěle zorganizovaná. :)
Výstavu tradičně pořádala CHS Bellis a konala se v KD Dubina. Tentokráte se tu sešlo kolem 90 morčátek a hodně bohatá tombola. :) Na místo činu jsme vyrazili ráno a něco po půl osmé byli na místě. Přejímkou jsme prošli rychle a tak jsem mohla své svěřence - tradičně Warinku a Rodneyho a poprvé Wangu - ubytovat do klecí. Ráno jsme se tedy rozhlíželi co a jak. Mile mě překvapila majitelka našeho odchovu Couďáka. Je vidět, že se má opravdu úžasně, vyrostl z něj pořádný chlapík a tak doufám, že majitelům dělá radost. :)
Na posouzení, kterého se ujala Eva Dýnková, jsme odjeli pryč a vrátili se až když bylo doposouzeno. A výsledky byly následující, Warinka 96, 5 bodů, což jí vyneslo 1. Nejlepší adult ang. crested. Rodney si 95,5 body získal 3. kartičku, ale na umístění to nestačilo. O to víc mě potěšilo, že již zmíněný Coudy získal 2. Nejlepší adult US Teddy, majitelce moc gratuluju. ;) A Wanga... Ta byla jediné baby v teddících a tak s juniorama moc šancí neměla. I tak mě aspoň těch 94, 5bodu potěšilo. Třeba to příště bude lepší...
Jako velké plus hodnotíme, že celá výstava běžela jak po másle a díky tomu byl v 17 hodin konec. Je to rozhodně příjemnější, než čekat dobu na vyhlášení. Takže letošní ročník se opět povedl, pořadatelkám moc děkujeme a doufáme, že za rok, bude výstava opět. :)
 
21. 5. 2011
7. Hanácka výstava morčat, Olomouc
Do Olomouce jsme se opravdu těšili - jednak výstavy tam patří k jedněm z nejlepších a nejhezčích a druhak, což potěšilo především mě, je v Olomouci kupa obchoďáků.. :)
Náš výstavní den začal už v pátek večer odjezdem do Přerova, kde nás babička i přes svůj panický strach z morčat, myší a podobných hlodavců, nechala přespat. Cesta probíhala klidně a my tak ráno nemuseli vstávat brzo, ale pěkně v 7. Na Floru, kde se celá akce tradičně konala se dorazilo kolem 8. Přejímka trvala dost dlouho, ale když se má sejít přes 300 morčat, není se čemu divit. Po přejímce jsme ubytovali morčáky do klecí a vyrazili obhlídnout konkurenci. Jeli s námi crestedky Warinka a Billie Jean a teddík Rodney. Jakmile jsem spatřila to obrovské množství morčat, teddíků a crestedů obzvlášť, říkala jsem si, že budu ráda aspoň za nějakou kartičku. Zvlášť když jsem zjistila, že US Teddy a i crestedy posuzuje Petr Tejml, moc nadějí jsem nečekala. :) Bohužel moc času na jejich přípravu nebylo a ač jsem některé věci dělala průběžně, to nejdůležitější, jako uši, žlázky atd. jsem popravdě řečeno odflákla... Takže se nebylo čemu divit...
Morčata jsme nechali osudu a vyrazili na nákupy do OC Olmympia. Po návratu už bylo posouzeno a výsledky byly následující - Warinka 96 bodů, Bilinka 95 a Rodney 94. Sice to šlo hezky postupně, leč na nějaké umístění to nestačilo. Bilča má tak aspoň 1. kartičku na grandšampiona a sláva :) je zaregistrovaná a u Rodneyho mě ten bod mrzí...
Ještě jsem předávala hladkou samičku z CHS Od Pralinky jedné paní, která se specializuje mj. na teddíky v aguti barvách, tak jsme si navzájem ,,postěžovaly", jak je těžké takové kvalitní zvíře sehnat. :) K tomu jsme nazpáteční cestu přibrali ještě teddíčka pro naši známou, protože ten co ho měla jí umřel a tak byla celá rodina smutná... Jsem ráda, že jsme jim udělali radost, protože malému klučíkovi se nedalo odolat. .)
Z výstavy jsme odjížděli relativně brzo, mezi 7-8 večerní celá naše posádka dorazila unaveně domů. Jsem ráda za tuto zkušenost a ani trochu jsem náročné cesty nelitovala.  :)
 
 
1. 5. 2011
2. Velikonoční výstava morčat, Hradec Králové
Na naši první letošní výstavu jsme symbolicky vyrazily na 1. máje. :) Do Hradce jsem se opravdu těšila, nejen kvůli dlouhé výstavní odmlce, ale především kvůli výstavě samotné. Ta se letos konala v ZŠ Bezručova a byl to velmi dobrý nápad. Výstava byla dvoudenní, v sobotu se sjeli dlouháni a v neděli bylo vše nachystané pro krátkosrsté. Jak jsem už zmínila, prostory byly skvělé, velké, posezení a záchody zajištěno a z čeho jsem byla nadšená nejvíc, byly koláčky paní Třískové, které chutnaly báječně. :-)
Stejně jako loni byla pořadatelkou Dana Třísková. A dorazil i stejný posuzovatel z Rakouska, Helmut Sakac. Sešlo se kolem 80 krátkosrstých morčátek a byla připravena kupa nádherných cen.
Do Hradce jsem vyrazila jen s mamkou, takže byla docela po cestě sranda, jelikož jsme nevěděly, kudy jet. A i když jsme kolem poledne vyrazily na nákupy směr OC Futurum, stejně se přijely a odjely pokaždé jinou cestou. Inu, náš orientační smysl není moc dobrý. :)
Ale už k morčatům. Naši výstavní bandu tentokráte tvořila 4 morčátka a to Warinka a Billie Jean za crestedy a Rodney s Othellem za teddíky. Na jejich posouzení jsem byla zvědavá, zvláště na Bilinku, která se poprvé utkala s adulty. Posuzování šlo rychle od ruky, když jsme se vrátily za nějaké 2 hodiny z Futura, naši už měli svůj osud zpečetěný. A že jsem koukala! Všichni 4 dostali čekatelskou kartičku, což znamená, že Bilča se stává s 95,5b. naším dalším šampionem, pro Warinku s 96,5b. to už neznamená nic :), ale Rodney obdržel 95,5b. a má už druhou. Othello kupodivu dostal 95b., což mě mile překvapilo nejvíc. I on je tedy čekatelem šampiona. :) Othello s Rodneym jsem nechala úspěšně zaregistrovat, pro warinku mi paní Kroftová přivezla Grandšampionát a vyzvedly jsme si 25kg krmení Berkel a musím říct, že morčákům celkem chutná. :) Dále jsme pro jednu paní vezli do Vamberka morčátko z CHS Cavia Berusia. Úkolů jsme měla dost a všechny se mi je podařilo splnit, největší radost mám z té registrace. :)
A teď už k ocenění. Dospělých US Teddy tam bylo moc a moc a byli tam tací, co dostali 96 a více. Takže za ty jsme se neumístili, ale i tak mám z bodů radost. V crestedech už bylo veseleji, adult bylo sice taky dost, ale i tak Bilinka obdržela 3. Nejlepší adult anglický crested a Warinka 2. Nejlepší adult anglický crested. Potěšilo mě, že měla stejně bodů jako nádherná Elegance od Denisy Vítkové, ale protože Elegance je prostě dokonalá, právem své plemeno vyhrála. :)
Takže sečteno a podtrženo, domů jsme vyrazily celkem brzo, s dobrým pocitem nejen z výhry (to můžu být ráda, že si v konkurenci aspoň škrtnu:)), ale i z celkového příjemného dojmu a skvělé náladě, která na výstavě panovala.
 
 
4.12.2010
3. Vánoční výstava morčat, Olomouc
Tentokrát se počasí opravdu ,,vydařilo", takže výstava opravdu měla vánoční atmosféru. Ještě v pátek jsem kontrolovali, jak to vypadá na silnicích, protože právě na jižní Moravě furt hlásili nějaké kalamity. K mé radosti a nelibosti rodičů byly cesty v pořádku, takže byl v sobotu v 7:00 odjezd směr Olomouc.
Na výstaviště Flora jsem dorazili něco po půl 9 a ještě jsme přes půl hodiny čekali na přejímce. Fronta dlouhá, ono když se sejde na 400 morčat, tak se nedí čemu divit. Naštěstí jsme přejímkou prošli v pohodě a morčíci putovali do svých klícek. Tentokrát se o přízeň posuzovatelů ucházeli jen 3 moji. Crestedka Billie Jean, teddík Rodney a crestedka v mazlíkách Zaira. Warča už opravdu zůstala doma, teď si užívá klidu. :)
Na tolik morčat byli přizváno 5 posuzovatelů - Petr Tejml, Denisa Vítková, Andrea Kroftová, Petra Švarcová a Peter Supuka ze Slovenska. Právě on měl mazlíky a jeho hodnocení mi přišlo přísné. Takže Zaira dostala 97 bodů. Běžné bylo i 96... Nejlepší mazlíci si ale odnesli i 98,5, asi byly mazlivější. :o)
A už do standardu A. Rodney, pod hodnocením paní Vítkové dostal 93,5b. Už se trochu zlepšil, ale to je tak všechno. Kdežtože Biluška, ta nás překvapila a potěšila nejvíc. Od pana Tejmla dostala 95,5b. Má svou 4. čekatelskou kartičku na šampiona a dokonce vyhrála i 1. Nejlepší anglický crested junior, což jsem do poslední chvíle ani nevěděla. O to víc mě to potěšilo. :)
Pořadatelka Anna Havlínová měla připravené krásné pohárky a ceny pro vítěze a celkově byla na výstavě příjemná atmosféra. Tradičně byla spojena i s výstavou koček, tak jsem se zas pokochala a opět došla k závěru, že britské všech barev jsou zkrátka nejhezčí. :)
Pro radost jsem si ještě nechala u Ondry Výška vyfotit Rodneyho a musím říct, že fotka je nádherná, ještě že je Rudík tak fotogenický. :)
Vánoční výstavy mají kouzelnou atmosféru, asi to bude tím, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Byl to pěkně strávený den, co víc bych si mohla k svátku přát. :)
 
 
 
23.10. 2010
x. Výstava morčat, Rychnov nad Kněžnou
Jak už bývá zvykem, téhle výstavy jsem se nezúčastnila pouze jako vystavovatel, ale i jako pomocník. Tentokrát jsem se ale nedřela celý den s nošením morčat... Ne, pro teď to byl úkol mnohem náročnější a sice zapisování morčat u posouzení...
To bych dala na úvod. Výstava byla jubilejní, tedy 10. a již tradičně se uskutečnila v Domě chovatelů. Sjelo se něco kolem 200 morčat. Posuzování se zhostily Denisa Vítková (hladké, US Teddy, Ch teddy a rozety), Andrea Kroftová (ang. a am. crested) a Petra Švarcová (dlouhostrstí). Na mazlíky se ,,vrhla" Lenka Fuksová.
Měla jsem nahlášená 4 morčata a to crestedky Warinku a Billie Jean a Zairu, která byla v mazlících. Za teddíky samozřejmě nechyběl Rodney.
Jak jsem zmínila v úvodu, zapisovala jsem u posouzení. Ze začátku to byl šok, protože matika není moje silná stránka a sčítání bodů narychlo a bez kalkulačky.. noční můra. :D Jsem ráda, že ze začátku se mnou měli trpělivost, protože párkrát se dostavilo okno a v tu chvíli spočítat, kolik je 2x 1,5 byl nadlidský úkol. :D Po obědě už to šlo líp, přišla jsem na jakýsi způsob a nakonec vše zdárně přežila. Reklamace nebyly žádný, takže jsem to sčítla snad i dobře...
A už k morčatům. Warinka patrně absolvovala svou poslední výstavu. Nějak už ji nechci vystavovat tomu stresu a náročné přípravě. I když je fakt, že víc vystreslá jsem vždycky víc já než morčata... Ale už ji asi brát nebudu a má to svůj důvod. Se svými 97,5 si dojela 10. kartičku a stává se tak naším GRANDŠAMPIONEM!!! :) Je to šikulka a myslím si, že už si zaslouží trochu klidu. Jinak se stala 2. Nejlepší ang. crestedem ve třídě B+A. Billie dostala 96 bodíků a 3. čekatelskou kartičku šampiona. Bobánek, získala 1. Nejlepší baby ang. crested. :) Rodney... Tak to nechápu doteď, po úspěchu z Pardubek měl nyní jen 91bodů... Není každý den posvícení a paní Vítková posuzovala vskutku přísně... A nakonec Zaira. Tu jsem původně brát nechtěla, v pátek večer jsem si řekla, že ji nebudu stresovat a nechám doma. Pak se ve mě něco prohodilo, změnila jsem názor a ráno si o půl hoďky přivstala, abych ji připravila. A nakonec jsem děkovala Bohu, že jsem ji vzala. Zairuška totiž v mazlíkách dostala 99 bodů! A v rozstřelu nakonec uhrála 1. Nejlepšího mazlíka. Tak máme doma krásný pohár už i za mazla.. :-)
Výstava byla fajn, musím pochválit krásnou podzimní výzdobu. Jediné, co bych vytkla je zdlouhavé čekání na vyhlášení. Chápu, že ne vždy jde vše tak, jak by mělo, ale vyhlášení výsledků až o půl sedmé... Bohužel ti, co jsou zdaleka mají pak složité kodrcání domů.
Ale abych nekončila pesimisticky, tak jen dodám, že z výsledků našich morčulí mám radost a ještě větší radost mám z toho, že je na pár týdnů od výstav pokoj. Prosinec je ještě daleko, naštěstí...
 
 
2. 10. 2010
4. Výstava morčat, Pardubice
Tak tohle byla bomba. :-) Pro nás zatím nejúspěšnější výstava. A to jí předcházelo ještě několik problémů. Nejdřív se málem zapomněl poslat poplatek, ještě že paní pořadatelka Pavlína Krajíčková byla tak hodná a počkala s tím.. Pak se řešil problém s odvozem, protože původně měl taťka odjet v pátek na Moravu a já s mamkou jsme teda nevěděly, jak cestu do Pradubic zvládnem. Naštěstí jako zázrakem taťka večer přijel, takže po počátečních karambolech jsme v 6:57 vyráželi směr Pardubice.
Kolem 7:45 už jsme stáli před Kulturním domem Dubina, kde se celá akce konala. Místa bylo dost, celkově to působilo příjemným dojmem, posuzování morčat proběhlo na jevišti. Toho se ujal Mateusz Kozuch z Polska (posoudil všechna dlouhosrstá zviřátka) a Eva Dýnková, která měla krátkosrstá a skiníky. Celkem se na výstavu sjelo asi 180 morčat.
No a konečně k mým svěřencům. Tentokrát naše skupina tvořila 4 morčátka. Pěkně vyrovnaně, 2 na 2 jel za teddíky Rodney a Othello, za crestedy pro změnu holčiny Warinka a Billie Jean. Anglických crestedů byli 3 a z toho se udělovalo jen 1. místo. Tak jsem si říkala, že to teda nechám na osudu, protože ostatní 2 červení crestedi byli nádherní. Ale nebyla by to moje Warinka, kdyby nezabodovala. :-) Měla 96,5 bodu, což jí vyneslo 9. kartičku a ono zmíněné 1. místo v Adult anglických crestedech. A co mě dostalo ještě víc bylo její umístění jako 2. Nejlepší adult krátkosrsté morče výstavy. Uf, to byla paráda. :-)
Taktéž zabodovala i Billie Jean. Ta si vysloužila 96,5 jako Warinka a stejně jako Wari dostala svou 2. kartičku a stala se 1. Nejlepším baby anglickým crestedem. A aby toho nebylo málo, dostala se i k ocenění 3. Nejlepší krátkosrsté baby výstavy. To byla pecka podruhé. :D
Než se dostanu k Rodneymu, zmíním Othella, který měl 93,5 bodu. Šampion z něj asi nebude, ale mazlík je úžasný. :-)
A Rodney. Ten mě překvapil nejvíc. Po Hradci, kdy měl 93,5 bodů teď od Evy Dýnkové dostal 95,5 bodu a 1. kartičku! :-) Kdy se stane šampion z něho je ve hvězdách, ale má k tomu našlápnuto. ;-) Us Teddíků se na výstavě sešlo dost, ještě ke všemu se sloučila třída adult+junior. Takže jsem si zas řekla, že Rodney asi moc šancí nemá, ale to jsem se mýlila! Nevím, že ho furt podceňuju. :D Rudík totiž v teddíkách vyhrál 2. Nejlepší adult+junior US Teddy. Ona se ta holandská krev v něm asi začíná probouzet. :-)
Takže ze 4 vystavených morčat maj 3 kartičku a ocenění, jak jsem zmínila na začátku, byla to bomba. :-) Kromě krásných pohárů a medailí morčíci vyhráli i kupu krmení a různých dobrot, takže se budou mít jak prasata v žitě. :D
Výstava byla teda velmi povedená, i co se organizace týče. Připravena byla tombola a občerstvení.
Den to byl moc pěkně ztrávený a ani trochu probdělé soboty nelituju. :-)
 
 
 
11. 9. 2010
Barevná výstava morčat, Hradec Králové
Konečně! Konečně jsem se dočkala a konečně vyrazila na výstavu. Téměř po půl roce, pak se nedivte, že mám absťák. :D Ještě teď mám ze soboty tolik dojmů, že nevím, co napsat dřív. Tak nejprv tradičně - co, kde, jak...
Výstava se konala 11. září v Hradci Králové v chodbách Střední odborné veterinární školy. Nápad to byl dobrý, škola moc hezká, takže se tímto mohla prezentovat a nabídnout tak 180 morčatům a cca 40 vystavovatelům příjemně strávený den. Fakt prima nápad. Výstavu pořádala Noemi Lisá, která všechno zvládla skvěle a s ostatními pomocníky jí patří obdiv, že to tak pěkně zorganizovali. Jak už bylo mockrát řečeno a psáno, výstava byla netradiční v tom, že mezi sebou nesoutěžila plemena, ale barvy morčat. No, chvíli mi to trvalo, než mi došlo, jak že to všechno bude probíhat, ale nakonec jsem neváhala a nahlásila rovnou 5 chlupáčů.
Naši výstavní skupinu tedy tvořili teddíci Amálka Cavia Victoria, Rodney z Galaxie morčat a Othello Cavia Ania. Za crestedy se představila Warinka Cavia Bohemia a Billie Jean Cavia Victoria. Na posouzení našich jsem byla moc zvědavá, protože krom Warinky to byla pro ostatní výstavní premiéra. Začátek dne sice začal Othellovým zaseknutím hlavy mezi šprušlata klece (pro něj typické, je to zkrátka zvědavý a hyperaktivní jedinec.. :D), ale díky Dobiášovským se ho podařilo zachránit. Jen, co byl posouzen, dala jsem ho pro jistotu zpátky do přepravky, jeden nikdy neví...
A už k posouzení. Toho se zhostila Denisa Vítková a Andrea Kroftová. Othello šel z našich na řadu první a odnesl si 93 bodů. Nic moc, ale je ještě mládě, třeba se zlepší. Amálka ta si sice vedla lépe, jenže zkrachovala na kondici. Bohužel se mi nepodařilo dočistit její zažloutlý zadeček, takže za to byla diskvalifikována... Rodney zastupoval skupinu barev aguti/argente. Z toho byla 3 morčata téhle barvy a udělovalo se jen 1. místo. Takže jsem si říkala, že oproti krásnému hlaďákovi nemá šanci. Taky by neměl, kdyby hladký aguti nebyl diskvalifokován. Tím si Rodney s 93,5 body vysloužil 1. Nejlepší aguti/argente. Inu, to už potěší. :-) A nakonec černo-bílá skupina a s ní i Warinka s Billuškou. Warča obbdržela 95,5 bodu + 8. kartičku. Mohlo to být lepší, ale i tak je to slušný. No a Billie Jean! To bylo překvápko největší. Ve 3 měsích získala 96 bodů, svou první kartičku a umístění jako 3. Nejlepší baby bikolor. To byla pecka. Těší mě to nejen kvůli tomu, že to je můj vlastní odchov, ale hlavně, že byla posouzena Denisou Vítkovou, která crestedy chová a jak je všeobecně známo má opravdu krásné kusy. Takže když pak takovýhle škvrně dostane napoprvé 96, hmm, paráda. :-) No, nerada bych něco zakřikla, takže jdu dál.
Na závěr bych chtěla ještě poděkovat Dobiášovským za odvoz tam i zpět a dodat, že výstava byla obohacena přednáškou o Mosambiku. Díky ní jsem si uvědomila, jak málo si vážíme věcí pro nás samozřejmých a bez nichž na světe umírá spousta lidí. Ano, myslím tím obyčejnou pitnou vodu. Ale to jsem odbočila. Zkrátka a dobře, úspěch Rodneyho a Billie Jean nás moc potěšil (mamka tomu nemohla věřit. :D), odvezli jsme si krásný pohárek, medaili a pamlsky pro morčíky.
Byl to příjemně strávený den.
 
 
4. 4. 2010
1. Výstava morčat, Třebechovice pod Orebem
Včerejší velikonoční neděli jsme strávili na krásné výstavě v Třebechovicích. Tato výstava se fakt moc moc moc povedla. Prostory docela prostorné :D světlé, čisté. Hezká výzdoba a moc dobré velikonoční cukroví. :) Navíc každý vystavovatel dostal hned ze začátku balík krmení a nějaké ty propagační materiály našeho Královehradeckého kraje.
Výstava byla dvoudenní, v sobotu se tam sjeli dlouháni a v neděli krátkosrstí. My jeli jak jinak, než s Theem a Warinkou. A velmi mile mě oba překvapili. :) Posuzoval rakouský posuzovatel Helmut Sakac. Posuzování začalo brzy a protože šlo rychle od ruky, taky brzo skončilo. Než byli naši dva svěřenci posouzeni, prošli jsme se Třebechovicema a vyšlápli si na Oreb. :o)
A hodnocení dopadlo následovně; Warinka 97b. - 3. Nejlepší adult anglický crested + další kartička. ;o) Theo, světe div se, dostal 94, 5b. a tím 2. Nejlepší adult US Teddy. Díky bohaté nadílce sponzorů jsme si odvezli spoustu krmení a nějaké ty dobrůtky pro mlsné morčíky. :) Navíc mě překvapilo, že za 2. a 3. místo jsme obdrželi krásné medaile.
Tahle neděle byla opravdu moc hezky strávená a smekáme před paní pořadatelkou Danou Třískovou a ostatními pomocníky, že si s tím dali takovou práci a všem vystavovatelům připravili příjemně strávený víkend.
 
 
 
20. 2. 2010
XI. Výstava morčat a jiných drobných hlodavců, Rychnov nad Kněžnou
Jarní prázdniny jsou u konce, stejně jako včerejší výstava v Rychnově. Byl to fajn den, i když docela náročný.
Na výstavu jsem dorazila něco po 7. hodině. Morčátka v pořádku prošla přejímkou a já ubytovala Thea, Warinku a Zairu do jejich klecí. Posuzovat se začlo okolo 10. hodiny, takže zbyl ještě čas na poslední úpravu, především Warinky.
Posuzovalo se už podle nového standardu a abych byla upřímná ... docela mě to vyděsilo. Je o dost přísnější a bodové hodnocení, kdy zcela běžně padalo 92, 93 bodů, mě dostalo... Ale zas je pravdou, že tímto se budou chovat i vystavovat jen ta nejlepší zvířata. Bohužel, s novým standardem svou výstavní kariéru patrně ukončil Excellent, který byl taky nahlášený, ale nakonec jsem ho nebrala. Má oranžovou jen na jedné straně těla, tak teď bude muset do mazlíčků.. Ale zpět k posouzení. Na výstavě byli přítomní všichni posuzovatelé. Denisa Vítková měla hladké, US Teddy, Ch Teddy a rexe. Andrea Kroftová americké a anglické crestedy a dlouhány nevím, protože jsem téměř celý den strávila u krátkosrstých právě nošením k hodnocení. To byla pořádná fuška, ale aspoň jsem měla po prázdninách nějaký pohyb. :-)
A konečně k našim statečným morčíkům. Theo nepřekvapil, ale ani nezklamal, prostě 92, 5 b. Klasika. :D Warinka, ta už překvapila dost. S 95,5 body získala nejen další čekatelskou kartičku, ale taky umístění - 2. nejlepší anglický crested skupiny A. Nakonec Zaira. Ta byla v mazlících, které posuzovala Lenka Fuchsová. Zaira na své první výstavě dostala super hodnocení a to 99, 5 bodů. Stala se tedy 2. nejlepším mazlíkem. Byla v rozstřelu, ale protože je ještě maličká, zůstala nakonec 2. Stejně z toho mám radost, holky jsou šikovné. ;)
Výstava skončila až po půl osmé. Domů jsem dorazila spokojená, ale znavená. Aspoň, že dnes jsem spánkový deficit dohnala. :) Jo a při dnešním čištění klecí chudák Theo měl strach, že ho jdu zas česat a někam ho odvážet. Takový vystrašený výraz ve tváři. :-) Asi bylo překvapením, že se mohl proběhnout a né šaškovat na výstavišti...
Ještě dodám, že výstavu již tradičně pořádala CHS Kvik z RK.
 
 
 
 
 
5. 12. 2009
2. Vánoční výstava morčat, Olomouc
Na Mikuláše se jelo vystavovat. Zase jiný způsob, jak strávit tento den. Na Vánoční výstavu jsem se těšila. Jednak je to v pěkných prostorách a druhak... Byly tam kočičky...
Ale k morčatům. Výstavu pořádala CHS Cavia Ania a moc se povedla. Se svými páníčky dorazila kupa morčátek. Něco přes 300. Na takový počet byli 3 posuzovatelé; Petr Tejml, Denisa Vítková a Petra Švarcová. Mazlíky hodnotila Lenka Fuksová. My jeli jen se 2 zvířátky, ale nazpátek přivezli 3. K tomu později...
Warinka. To byla důležitá aktérka a především kvůli ní se jelo. A taky nám udělala radost. Získala 96, 5 b a tím svou pátou kartičku. Warísek je tudíž naším 1. šampionem! :-) A do počtu vyrazil Theo. Ten měl 94 b. Na něj slušné... Ale bohužel se vyskytlo to známé ,,kdyby". Kdybych mu líp vyčistila uši, má 95 b. Přiznávám, je to má chyba, příště se musím zlepšit.
Škoda jen, že dospělých teddíků byli jen tři a k tomu měl jeden z nich 93, 5. Třídy se tím pádem sloučily, takže jsme bez úspěchu.
Ale i tak jsem spokojená. Díky již zmíněné Warince a taky díky novému miminku.
Jmenuje se Zaira Cavia Bohemia, je to americký crested a bude to naše chovná posila. Zatím je to ještě takový ustrašený ťutínek, ale ona se určitě brzo otrká. Je moc krásná a děkuji za ní Denise Vítkové.
Ještě mám dodatek ke kočkám. Je to super nápad, udělat výstavu i s nima. Takových krásných micinek... Nám se nejvíc líbili britské a úplně boží byla 3 britská miminka na prodej. Ty vám byla nádherná! Dost silně jsme si jedno chtěli koupit, ale fakt, že stáli 8 000 Kč a že máme doma Vikču, nás od toho odradil...
Tak ať to shrnu. Výstava se povedla a už se těším na další . ;o)
 
 
 
27. 9. 2009
8. Výstava morčat a jiných drobných hlodavců
Poslední zářijovou neděli jsem se vydala na výstavu u nás v Rychnově. Měla jsem stejné složení jako v Chotěboři. Výstava byla hezky uspořádána. Výzdoba se povedla, vytvořila příjemnou podzimní atmosféru.
Posuzovat přijeli Petr Tejml, Petra Švarcová a Denisa Vítková.
Ač byla výstava dvoudenní, zúčastnila jsem se jen v neděli. To totiž byla krátkosrstá morčátka. Posouzení proběhlo rychle.
Naši zástupci si moc nevedli... Warinku a tedy i crestedy posuzoval Petr Tejml. Ta je naše záchrana, měla 96 bodů a získala 4. kartičku. Teddíky posoudila Petra Švarcová. No, to bylo... Hannu disk. kvůli nízké váze. (chybělo jí 6 gramů, aby měla 700) Excellenta taky, ale kvůli nepovolené úpravě srsti. To mi přišlo zvláštní. Jednak jsem morčata připravovala až v sobotu, protože celý týden nebyl čas, a to jsem ho opravdu jen vyčesala a druhak. Větší péči jsem mu věnovala před Chotěboří. (to bylo víc času) A v Chotěboři prošel v pohodě, tak nevím... Asi si zkrátka nepadl s paní Švarcovou do oka. Theo měl pouze 92 b.
Přesto, že jsme získali ,,jen" kartičku, můžu být spokojená. Pro radost jsem si nechala od CHS Jezerka vyfotit Warinku. Nádherná fotečka, tak aspoň něco. :-)
 
 
19. 9. 2009
1. Výstava morčat v Chotěboři
Po třech měsících jsme se vydali na výstavu. Tentokrát do Chotěboře. Kromě morčat tam byli králíci, drůběž, křepelky, nutrie a holubi. Výstava byla moc hezky uspořádána, v pohodě se tam vešlo kolem 70 morčat. Také ubytování morčátek bylo moc fajn. Ubikace byly ze dřeva a působilo to pěkným dojmem. Každý vystavovatel dostal 3 balíčky krmení Apetit, morčatům moc chutná. :-)
Garantkou a posuzovatelkou byla Andrea Kroftová. A k našim morčatům; měli jsme s sebou Warinku, Thea, Excellenta a Hannu. Warinka s 96 body získala 3. kartičku čekatele, Hanničku bohužel disk. kvůli lehlé srsti. Musím říct, že právě toho jsem se obávala, ale věřím, že příště to bude lepší. Excellent mohl zase jednou za čas ,,jásat". Po dlouhém dumání mu byla oranžová uznána jako dostačující. Jenže i když prošel s barvou, jinde mu byly body ubrány. Skončil s 93, 5 body... A Theo... Na toho jsem byla zvědavá, když jsem viděla, jak dopadli předchozí dva. Sice taky nebyl v nejlepší kondici, ale stačilo to na 94 bodů. A tím získal 1. Nejlepšího Teddyho. :-)
Chotěboř tím pro nás skončila poměrně úspěšně. Počasí nám přálo a provoz na silnicích taky. Díky brzkému vstávání jsme mohli vidět krásný východ slunce. ;) Akorát už v sobotu mi bylo tak nějak všelijak, takže si nemocí prodloužím víkend...
 
 
 
30. 5. 2009
1. Výstava morčat v Havlíčkově Brodě
Den nám začal opět brzkým vstáváním. Jednou za čas se to dá přežít... Popakovali jsme morčátka a hurá vstříc novým zážitkům. Jelo se s Warinkou, Excellentem a Theem. Výstava byla spojená s drůbeží, králíky a holuby. Konala se venku, bohužel počasí nám nepřálo. Proto i výstavní prostor nebyl zaplněn tolika morčaty, kolik se očekávalo. I přes téměř celodenní déšť to byla opět nová zkušenost.
Posuzování zajistila Eva Dýnková, mazlíky Lenka Fuksová. Warinka nás mile potěšila; obdržela 97, 5 bodů a tím si získala nejen 2. čekatelskou kartičku, ale i 1. mladého anglického cresteda a 2. nejlepší mladé krátkosrsté morče. Za to teddíci už nás ničím nepotěšili. Excellent byl opět diskalifikován. :( Přijde mi to divné, když už byl i první a teď podvakrát nic. Několikrát měl oranžovou dobrou, že by se mu teď vytratila...? Ovšem, musíme respektovat rozhodnutí posuzovatele... Theovi se taktéž nedařilo. 93, 5 bodů není nic extra... Protože byli veškeří teddíci na výstavě jen naši dva, jeden z nich obdržel diplom za nej kartáček. Bohužel, nevím který, paní organizátorce jsem nerozuměla... Ale přesto mám radost. :-)
Domů jsme dorazili poměrně brzo. Dvě výstavy za měsíc je na nás dost, proto si teď dáme oddech a nejbližší, kterou navštívím bude opět v Rychnově. Naštěstí až v září... ;o)
 
 
 
16. 5. 2009
5. Hanácká výstava, Olomouc
Jak začít... Na výstavu jsme se vypravili už v pátek, protože máme babičku v Přerově. Přenocovali jsme tam a ráno se nemuselo brzo vstávat. Babička, ač morčata ani jiné hlodavce moc ráda nemá, svolila, že můžou být na balkoně. Naštěstí noc moc chladná nebyla, takže to všichni zvládli. :) Jeli jsme s 5-ti člennou skupinkou; Excelllent, Theo, Warinka, Tim, Mathias. Na výstaviště jsme dorazili kolem čtvrt na devět. Morčáci prošli přejímkou a šup do klecí. Na výstavě bylo spoustu krásných morčíků, celkově výstava byla taky moc pěkná. Než jsme se rozkoukali, začlo posuzování. To zajistili Petr Tejml - hladké,  crestedi, CH-Teddy-, Denisa Vítková - dlouhosrsté- a Petra Švarcová- rex, US-Teddy-. Z našich morčat byl první posouzen asi Tim. Získal 96, 5 bodů. Mates dostal 96 bodů. Pak přišel Excellent. V žádný veliký zázrak jsme nedoufali, je celkově drobnější a má řidší srst. Ale to mu prošlo. Bohužel, horší to bylo s jeho barvou. Co posuzovatel, to jiné hodnocení, no a tentokrát byl diskalifikován. Oranžovou má na hranici, teď mu paní Švarcová málo barvy vytkla. Bohužel... Theo získal 94 b. To nám moc radost neudělalo. Bylo kolem oběda, proto jsem šli na jídlo. Když jsme se vrátili, čekali jsme až posoudí Warinku. Byla jsem zvědavá, jak si v konkurenci povede. Vedla si dobře. :) Získala 96, 5 bodů a s tím i čekatelskou kartičku na šampiona. :-) A v rozstřelu se úspěšně prodrala ke 3. mladému anglickému crestedovi. Aspoň ta Warinka nás zachránila, takže jsme s prázdnou neodjížděli... ;)
Z výstavy jsme přivezli krásnou samičku US-Teddy, Hannu z Galaxie morčat. Tímto ještě jednou děkujeme Urbaníkovým.
A podařilo se úspěšně zaregistrovat Warinku a Thea.
Nakonec to byla stejně hezky strávená sobota. :o)
 
 
21. - 22. 2. 2009
7. Výstava morčat a jiných drobných hlodavců, Rychnov nad Kněžnou
Kromě Honzy se výstavy účastnili všichni naši morčáci. Ale opět zazářil ,,jen" Excellent. Získal 3. místo. :)
Výstava byla moc pěkná. K vidění bylo přes 200 morčat. Posuzování se ujal István Siklosi. (Maďarsko) Bylo slovní a dle Evropského standardu. Třídu B a C posuzovala Andrea Kroftová.
I když to byl perný víkend, určitě na to budu mít pěkné vzpomínky. ;o)
 
6. 12. 2008
1. Vánoční výstava, Olomouc
Na tuto výstavu jsme jeli pouze s Excellentem. A vyplatilo se. Excellent získal 1. nejlepší mladý US-Teddy. Moc nás to potešilo a věříme, že bude takhle hezky pokračovat. ;o)
Pěkné prostředí a hlavně vánoční atmosféra. Tak by se dala tato výstava charakterizovat. Pořadatelka Anna Havlínová to měla pěkně zorganizované.  Byla spojena ještě s výstavou koček, takže k vidění toho bylo opravdu spoustu.
Obdivovali jsme hodně krásných morčat, ale na chvále se nešetřilo ani u kočiček. Hned jsme si říkali, jak sou všechny klidné, naše Vikča by byla přesný opak. :o)
Excellent to zvládl na výbornou. Posuzování zajistili P. Tejml, P. Švarcová a D. Vítková.
 
 
 
 
 
 ______________________________________________________________________________________________
starší výstavy: 5. (Theo obsadil 2. místo v mladých US-Teddy) RK
 
 
 
 
6. (Excellent vyhrál 2. nejlepší mladý US-Teddy) v RK
 
TOPlist